За якими критеріями та з якою періодичністю перевірятимуть діяльність із пенсійного страхування
Оприлюднено для обговорення до 17 листопада проект постанови КМУ про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження госпдіяльності у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (далі – критерії) та визначається періодичність проведення планових перевірок СГ органами ПФУ.
Пропонується установити такі критерії:
- дотримання СГ вимог законодавства у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування;
- кількість позапланових перевірок СГ, проведених протягом останніх трьох років, що передують плановому періоду, із підстав, передбачених абзацами третім, п’ятим, сьомим, дев’ятим ч. 1 ст. 6 Закону від 05.04.07 р. № 877-V, за результатами яких виявлено порушення. Нагадаємо, про які саме підстави йдеться: виявлення та підтвердження недостовірності даних, наведених в обов’язковій звітності СГ; звернення фізособи про порушення, що спричинило шкоду правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави; неподання СГ обов’язкової звітності за два звітних періоди поспіль без поважних причин або без пояснень причин; настання аварії, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання, пов’язаних із діяльністю СГ.
СГ будуть відносити до високого, середнього або незначного ступеня ризику з урахуванням суми балів, нарахованих за всіма критеріями:
- від 41 до 100 балів – до високого ступеня ризику;
- від 21 до 40 балів – до середнього;
- від 0 до 20 балів – до незначного.
Планові перевірки таких СГ проводитимуться не частіше разу на 2, 3 та 5 років.
http://www.minjust.gov.ua
Коментарі до матеріалу