НБУ приготував нові обмеження для банків
Національний банк України (НБУ) завершує роботу над стратегією макропруденційної політики і має намір восени представити документ банківському співтовариству.
Макропруденційна політика - комплекс попереджувальних заходів, спрямованих на мінімізацію системного ризику фінансового сектора в цілому або в його окремих секторах, в разі реалізації якого значне число учасників фінансового сектору стає неплатоспроможною або втрачає ліквідність, в результаті чого вони не можуть функціонувати без підтримки органу грошово-кредитного регулювання або органу пруденційного нагляду.
Основне завдання відповідного регулювання полягає в тому, щоб відстежувати накопичення системних проблем.
Крім цього Нацбанк разом з ФГВФО та за підтримки Міжнародного валютного фонду і Світового банку, приступив до імплементації Директиви 2014/59/ЄС.
Після впровадження зазначеного документа, НБУ, крім бізнес-плану, має намір зажадати у банків так званий «план відновлення».
У свою чергу Фонд гарантування вкладів на підставі плану відновлення повинен буде розробити план врегулювання зобов'язань. Всі ці плани будуть постійно оновлюватися.
Ось так це працює: від бізнес-моделі на рівні мікропруденційного нагляду до консолідації бізнес-планів в макропруденційний нагляд, потім на випадок стресу буде план відновлення, а в разі неплатоспроможності - план врегулювання зобов'язань. Головне завдання такого підходу - мінімізувати втрати, як держави, так і клієнтів банків. Це те, що говорить Євродиректива 2014/59/ЄС і це те, що НБУ планує імплементувати.
https://www.bank.gov.ua
Коментарі до матеріалу