Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Голосування Радою за законодавчі ініціативи, потрібні для малого та середнього бізнесу (Моніторинг) частина 1

Моніторинг законопроектів, які впливають на діяльність малого та середнього бізнесу в Україні. Моніторинг законопроектів також включає коротку інформацію про сам проект/закон, а також вибірку публікацій у ЗМІ, коментарів експертів щодо його впливу та доцільності.

1 из 1

Експерти про проект:

Національний банк України

Меморандум про реструктуризацію валютних кредитів став компромісним рішенням проблеми валютних кредитів – без втрат для вкладників і без бюджетних грошей – за допомогою домовленості всіх зацікавлених сторін.

Більше читайте тут:

http://www.bank.gov.ua/control/uk/pub...

1 из 1

Експерти про проект:

Cлово і Діло

«Ліки мають подешевшати рівно на стільки, скільки складав цей податок. Плюс у тому, навіть українське виробництво виробляється на імпортних складових. Тобто це дуже валютозалежна галузь», – пояснює заступник голови КМДА Михайло Радуцький і додає, що коли до курсової різниці додається ще й податок на додану вартість, то вартість ліків зростає в рази.

Між тим, фахівці також нагадують, що значну частину цінового навантаження на імпортні ліки і вироби медичного призначення складає також імпортний збір, який в Україні складає 5% для зареєстрованих в Україні ліків, 10% – для незареєстрованих, і входить до собівартості товару.

Більше читайте тут:

http://www.slovoidilo.ua/2015/05/06/n...

1 из 1

ЗМІ та експерти про проект:

Європейська Правда

Відповідно до угоди, ЄІБ надасть Україні кредит у розмірі 200 млн євро на реалізацію протягом 2015-2020 років низки заходів задля подолання негативних наслідків геополітичних подій у східних регіонах України. Кредит надаватиметься у вигляді траншів у розмірі від 15 до 40 млн євро. Серед основних заходів – відновлення інфраструктури та поліпшення умов постачання комунальних послуг (централізованого водопостачання та водовідведення, постачання електроенергії, централізованого теплопостачання), ремонт автомобільних шляхів, залізничних колій, мостів, а також ремонт пошкоджених адміністративних будівель та соціальної інфраструктури.

Більше читайте тут:

http://www.eurointegration.com.ua/new...

1 из 1

ЗМІ та експерти про проект:

Ракурс

Законопроект пропонує доповнити статтю 26 Кодексу законів про працю України (КЗпП) положенням, відповідно до якого випробування при прийнятті на роботу не встановлюється для осіб:

1) обраних на посаду;

2) переможців конкурсного відбору на заміщення вакантної посади;

3) осіб, які пройшли стажування під час прийняття на роботу з відривом від основної роботи;

4) вагітних жінок, працівників із сімейними обов’язками, які мають дітей віком до трьох років;

5) осіб, з якими укладається строковий трудовий договір.

У законопроекті пропонується також не зараховувати до терміну випробування дні, коли працівник фактично не працював (незалежно від причин).

Більше читайте тут:

http://ua.racurs.ua/news/48969-vr-mai...

1 из 1

ЗМІ та експерти про проект:

Політична партія «Воля»


Народний депутат, член Ради партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев’янко на засіданні парламенту 23 квітня заявив, що прийнятий за основу законопроект №1861 не містить поняття «світових» бірж при визначенні суми оподаткування. Він нагадав, що цей закон депутати приймали разом з пакетом бюджетних законів. «І мова йшла про те, що це мають бути світові біржі, коли ми говоримо про оподаткування. На превеликий жаль слово «світові біржі» випало», — підкреслив депутат. Юрій Дерев’янко раніше висловлював занепокоєння, що Уряд у ручному режимі зможе визначати вигідну для фінансово-промислових груп біржу. І це може бути українська, а не світова, де він може отримати «необхідну» йому ціну на товар.

Більше читайте тут:

http://volya.ua/news/1461

1 из 1

ЗМІ та експерти про проект:

РБК-Україна

«Три ключові новації, які вводить цей законопроект. Перше – він надає Мінфіну право надавати загальні податкові роз’яснення, консультації, для того, щоб не було корупції. Друге – він забороняє контролюючим органам використовувати акти перевірки в якості підстави для висновків щодо взаємодії перевіряючого суб’єкта з його контрагентами», – заявив автор законопроекту народний депутат Віктор Галасюк Галасюк.

Більше читайте тут:

http://www.rbc.ua/ukr/news/rada-hoche...

1 из 1

ЗМІ та експерти про проект:

РБК-Україна

За словами автора документа, народного депутата Леоніда Козаченка, законопроект передбачає часткове відкриття інформації про майно, яким володіє фізична особа, як це відбувається у країнах Європи.

Більше читайте тут:

http://www.radaprogram.org/news/zakon...

Блок Петра Порошенка «Солідарність»

«Цей законопроект узгоджує українське законодавство з європейським щодо розкриття інформації про власників. Якщо зараз дістати таку інформацію майже неможливо, то після прийняття закону, а на мою думку він буде схвалений парламентом, громадяни отримають вільний доступ до реєстру власників рухомого або нерухомого майна в Україні», – заявив народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Мустафа Найєм.

Більше читайте тут:

http://solydarnist.org/?p=20491

1 из 1

ЗМІ та експерти про проект:

Асоціація Міст України


Проект Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» розроблявся Нацдержслужбою із залученням експертів Асоціації Міст України. У законопроекті враховано принципові зауваження АМУ щодо:
– повноважень місцевих рад самостійно визначати посадові оклади службовців органів місцевого самоврядування (раніше пропонувалося надати такі повноваження Уряду);
– виключення спеціальних повноважень Нацдержслужби з контролю над органами місцевого самоврядування та перевірки нею відомостей при проведенні конкурсу.
Також у законопроекті враховано низку пропозицій Асоціації техніко-юридичного характеру.

Більше читайтетут:

http://auc.org.ua/news/uryad-skhvaliv...

Interfax-Україна


Крім того, законопроект передбачає у разі його прийняття зобов’язати службовців у місцевих органах влади бути політично неангажованими. Посадовець місцевого самоврядування, який обіймає адміністративну посаду, не може бути членом політичних партій, брати участь у передвиборній агітації, використовувати своє службове становище з політичною метою. У випадках, якщо такий службовець братиме участь як кандидат у передвиборній кампанії, йому надається відпустка.

Більше читайте тут:

http://ua.interfax.com.ua/news/politi...

1 из 1

ЗМІ та експерти про проект:

Українська Правда.Блоги

«Мабуть, головна реальна новація законопроекту 2490 – запровадження вступу на державну службу виключно за конкурсом навіть для найвищих посад. Призначення на посади голів місцевих держадміністрацій, керівників і заступників центральних органів виконавчої влади зараз проходять не прозоро і тому часто посади отримують, м’яко кажучи, не зовсім готові до цієї роботи персонажі. Звичайно, робота конкурсних комісій – це буде те ще питання, проте новий механізм буде кроком вперед у вирішенні проблеми непрозорості призначень» – повідомив народний депутат України, заступник Голови Комітету з питань запобігання і протидії корупції Ігор Попов.

Більше читайте тут:

http://blogs.pravda.com.ua/authors/po...

1 из 1

ЗМІ та експерти про проект:

Закон і Бізнес

Після внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи дозволяється внесення змін до установчих документів державних підприємств, установ та організацій, пов’язаних із зміною органу, до сфери управління якого вони належать.

Більше читайте тут:

http://zib.com.ua/ua/116213-sproschue...

1 из 1

Українська Правда.Блоги

«Законопроект поданий Міністерством економічного розвитку та торгівлі та був розроблений у співпраці з ініціативою РПР щодо реформування бюджетної політики. Головна мета законопроекту – зробити механізм державних інвестицій у різноманітні інфраструктурні проекти (дороги, ФАПи, дитячі садочки, тощо) механізмом запуску економіки, а не «міжсобойчиком» депутатів для «підгодовування» мажоритарних округів. На жаль, не всього вдалося досягти: правка народного депутата Ярослава Маркевича, яка б дозволила в комісію по відбору проектів делегувати депутатів Бюджетного комітету у кількості лише 1/3 зі складу комісії (зараз їх мінімум 50%, що політизує процес відбору), не пройшла – пояснив експерт з питань адвокації Реанімаційного Пакету Реформ, член правління «Transparency International Ukraine» Ярослав Юрчишин

Більше читайте тут:

http://blogs.pravda.com.ua/authors/yu...

1 из 1

ЗМІ та експерти про проект:

Центр Комерційного Права

Ухвалений Закон спрямований, з одного боку, на дерегуляцію господарської діяльності приватних акціонерних товариств, а з іншого – на запровадження більш високих вимог до публічних акціонерних товариств. Дерегуляція діяльності акціонерних товариств надасть можливість Україні підвищити свою позицію у рейтингу Ведення бізнесу (Doing Business) та зробити акціонерні товариства більш привабливими для інвестування. Водночас, підвищення вимог до публічних акціонерних товариств посилить захист прав міноритарних інвесторів і суттєво наблизить нашу державу до виконання вимог Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Так, Законом передбачається: запровадження механізму похідного позову, який полягає у наданні права акціонеру (учаснику) подати позов в інтересах товариства про відшкодування збитків, та є різновидом законного процесуального представництва; встановлення відповідальності посадових осіб господарських товариств у випадку завдання шкоди товариству їхніми неправомірними діями; створення умов для переходу квазі-публічних акціонерних товариств у приватну форму; удосконалення формування та діяльності наглядової ради, а також запровадження у публічних акціонерних товариствах інституту незалежних членів наглядової ради («незалежних директорів»); встановлення детального регулювання значних правочинів та правочинів із заінтересованістю, яке буде враховувати інтереси всіх акціонерів.

Більше читайте тут:

http://www.commerciallaw.com.ua/uk/ev...

http://msb.enarod.org/%D0%B3%D0%BE%D0...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали