Випуск: Головні бухгалтерські новини тижня (10.04-14.04.2023)
Зміни в законодавстві з 10 квітня по 14 квітня 2023 року
Про що треба знати на цьому тижні?
Оновлено програмне забезпечення ЄДР
Державне підприємство «Національні інформаційні системи» 07.04.2023 оновило програмне забезпечення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (ЄДР).
Підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування, подають декларацію до 1 травня 2023 року
У Головному управлінні ДПС у Волинській області рекомендують платникам звітуватися дистанційно через Е-кабінет.
Держава розширює програми допомоги бізнесу
Держава посилює підтримку бізнесу в умовах воєнного стану. Запроваджуються нові грантові програми в рамках проекту єРобота і лише за програмою «Власна справа» цього року планується видати 10 тисяч мікрогрантів.
ВРУ підтримує захист трудових прав домашніх працівників
Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання праці домашніх працівників за реєстр. №5695. Цей законопроект дає визначення поняттю домашня праця, закріплює правовий статус домашніх працівників та особливості його правового регулювання, визначає обов’язкові умови трудового договору з домашніми працівниками.
ДПС проводить перевірки дотримання вимог законодавства про ціни та ціноутворення
Станом на 01.04.2023 ДПС організовано, а територіальними органами проведено 491 фактичну перевірку, за результатами якої виявлено порушень законодавства, контроль за яким здійснюють податкові органи, на загальну суму понад 296,2 млн грн, з яких 245,9 млн грн – за порушення вимог законодавства про ціни та ціноутворення.
Важливо:
ДПС відповідає на питання щодо оподаткування витрат на відрядження з 1 квітня
Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків інформує, що 01 квітня 2023 року набрав чинності Закон України від 12 січня 2023 року № 2888-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо платіжних послуг» (далі – Закон № 2888). Серед іншого, цим Законом у новій редакції викладено п. 170.9 ст. 170 Податкового кодексу України, яким визначається порядок оподаткування суми надміру витрачених коштів/електронних грошей, отриманих платником податку на відрядження або під звіт, не повернутої у встановлений строк.
ДПС новодить приклади заповнення платіжок на сплату податків та ЄСВ по-новому
До 01 липня 2023 року для всіх платників запроваджено перехідний період, який дасть можливість використовувати як старий так і новий формат реквізиту «Призначення платежу».
Новий закон про колективні угоди та договори: коментують профспілки
Верховна Рада України 261 голосами народних депутатів України прийняла у другому читанні та за основу проєкт Закону України «Про колективні угоди та договори» (реєстр. № 7628), над розробкою якого тривалий час працювали сторони соціального діалогу. 11 квітня п.р. вказаний акт було підписано Президентом України. Закон України від 23.02.2023 № 2937-ІХ «Про колективні угоди та договори» запроваджує правове регулювання низки питань, щодо яких існували законодавчі прогалини.
Актуально:
Військово-облікові документи: чи обов’язково надавати при працевлаштуванні
Військово-облікові документи роботодавець, відповідно до частини другої статті 24 КЗпП, має вимагати з 23 квітня 2021 року, згідно з Законом України від 30 березня 2021 року № 1357-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку».
Які необхідно вести роботодавцю кадрові документи під час воєнного стану?
Трудовим законодавством регламентовано певні правила використання та оформлення роботодавцем найманої праці. Більшість таких документів є обов’язковими і повинні відповідати певним стандартам. Які кадрові документи відносяться до обов'язкових – читайте на Uteka.
Які суб’єкти господарювання та у яких випадках не повинні подавати повідомлення за ф.№20-ОПП?
Інформація про об’єкти оподаткування, такі як товари, дохід (прибуток) або його частина, обороти з реалізації товарів (робіт, послуг), операції з постачання товарів (робіт, послуг) відображаються у відповідній податковій звітності платника податків (податкова декларація з податку на прибуток, з податку на додану вартість, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску та інші), тому про такі об’єкти оподаткування не потрібно повідомляти у повідомленні за ф. № 20-ОПП.
Читайте нове:
- в розділі Комерція
- в розділі Бюджет
- в розділі Агро
- в розділі Медичні КНП
Коментарі до матеріалу