Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Випуск: Головні бухгалтерські новини тижня (01.05-05.05.2023)

08.05.2023 355 0 0

Зміни в законодавстві з 1 травня по 5 травня 2023 року

Про що треба знати на цьому тижні?

З 1 травня застосовується нова форма для податкової декларації з ПДВ

Відповідно до наказу Мінфіну № 463 у новій редакції, зокрема, затверджено форми:  податкової накладної;  податкової декларації з податку на додану вартість;  уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість. 

Чому відбувається зупинення реєстрації податкової накладної в Реєстрі: відповідає ДПС

Відповідно до пункту 5 Порядку №1165 податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку №1165).

Українські електронні підписи та печатки на цифрових документах можуть перевіряти в державах-членах ЄС

Українські електронні підписи та печатки на цифрових документах зможуть перевіряти за допомогою інфраструктури ЄС. Це відкриває можливості для українських біженців у ЄС та українського бізнесу, який бажає використовувати електронну форму контрактів й інших документів. Тепер європейські країни зможуть приймати електронні заяви та документи, підписані за допомогою Дія.Підпис-ЄС.

У Парламенті зареєстровано законопроект «Про електронні аграрні розписки»

Верховна Рада України зареєструвала проект Закону  № 9266 «Про електронні аграрні розписки».  Основна мета проекту -  запровадження нового фінансового інструменту для кредитування сільськогосподарського виробництва.

Важливо:

З 01.07.2023 у реквізиті «Призначення платежу» заповнюємо тільки два обов’язкових поля!

Платники податків з 01.07.2023 поле «Призначення платежу» заповнюють тільки за прикладами, наведеними у Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення, затвердженому Наказом № 148.

Зупинка реєстрації податкових накладних, що складені на одного покупця за одним кодом УКТЗЕД

Чим можна пояснити зупинку податкових накладних на найбільшу суму ПДВ, в той час як інші податкові накладні, складені на цього ж покупця за ідентичним кодом УКТЗЕД зареєстровано,-відповідає ДПС.

Особливості заповнення податкової декларації з плати за землю

В яких випадках та яким чином заповнюється колонка «Реєстраційний номер декларації в контролюючому органі, яка уточнюється» податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності), у т. ч. якщо до Декларації, показники якої уточнюються, вже подавалась уточнююча Декларація,-відповідає ДПС.

Актуально:

Адміністративна відповідальність за порушення  ведення податкового обліку 

Головне управління ДПС в Одеській області повідомляє, що відповідно до статті 163 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України, тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Строки реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в ЄРПН

Нові строки реєстрації в ЄРПН застосовуються до податкових накладних/розрахунків коригування, граничний термін реєстрації в ЄРПН яких припадає на період з дати набрання чинності  Законом № 2876 (тобто з датою складання починаючи з 16 січня 2023 року), та діють тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано.

Працівник має кілька невикористаних відпусток за попередні роки. Чи може роботодавець надати їх під час дії воєнного стану?

Так, може. У період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику у наданні невикористаних днів щорічної відпустки (стаття 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»). Але це його право, а не обов’язок.

Читайте нове:

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали