Випуск: Головні бухгалтерські новини тижня (01-05.08.2022)
Зміни в законодавстві з 1 по 5 серпня 2022 року
Про що треба знати на цьому тижні?
В Україні можуть повернути карантинні обмеження
У Міністерстві охорони здоров'я допускають, що в Україні доведеться повертати карантинні обмеження. Такий сценарій можливий у випадку зростання захворюваності на COVID-19.
З 1 вересня планують масово запустити процес приватизації
З1 вересня в Україні має масово стартувати приватизація. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Водночас за словами Прем’єр-міністра, держава запускає грантові програми, аби мотивувати бізнес і людей максимально створювати робочі місця.
Портал відкритих даних Data.gov.ua відновив свою роботу
Відновлення роботи порталу — показник того, що Україна продовжує йти шляхом прозорості і підзвітності влади. Відкриті дані стали одним із головних інструментів українців для боротьби з корупцією. А зараз вони стануть фундаментом швидкої відбудови нашої держави.
Електронний кабінет водія: Відновлено частину онлайн-послуг
Сервісні Центри МВС разом із командою Державної IT-компанії ДП «Інфотех» у кабінеті водія відновили:
- страхування – власники транспортних засобів можуть обрати страхову компанію та придбати страховий поліс;
- перевірку транспортних засобів за VIN-кодом та персональними даним власника. А ще ви можете замовити витяг з Єдиного державного реєстру транспортних засобів й перевірити історію транспортного засобу.
Важливо:
9 серпня – граничний термін подання податкової звітності за II квартал 2022 року
Подробиці на Uteka.
Чи зараховується з 19.07.2022 до стажу знаходження у відпустці без збереження зарплати: відповідає Держпраці
З 19.07.2022, у разі якщо працівник знаходився у відпустці за свій рахунок, упродовж дії воєнного стану, цей період не включається до стажу, що дає право на щорічну відпустку.
Яка відповідальность за порушення ведення обліку товарних запасів у період дії воєнного стану
Під час перевірок у період воєнного стану до фізичних осіб – підприємців, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, що не обліковані у встановленому порядку, та/або не надали під час проведення перевірки документи, які підтверджують облік таких товарів, що знаходяться у місці продажу (господарському об’єкті), за рішенням контролюючих органів застосовується фінансова та адміністративна відповідальність.
До суб’єктів господарювання – фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку, які не здійснюють реалізацію підакцизних товарів, під час перевірок у період воєнного стану за порушення ведення обліку товарних запасів, визначеного Наказом № 496, застосовується лише адміністративна відповідальність.
Мінʼюст надав розʼяснення щодо оновлення інформації про бенефіціарів під час війни
Законом № 361 зобов'язання щодо оновлення відомостей про КБВ підпадають під дію норм Закону № 2115, що має наслідком перенесення закінчення строку для такого оновлення та, відповідно, здійснення оновлення таких відомостей без справляння адміністративного збору в межах перенесеного строку.
Актуально:
Які помилки допускаються при бронюванні та розбронюванні працівників: розповідає Мінагрополітики
Міністерство аграрної політики та продовольства України на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 03 березня 2022 року №194 «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану» продовжує приймати документи на бронювання та розбронювання військовозобов’язаних.
За останні п’ять місяців у відомство надійшло та було розглянуто десятки тисяч заявок на бронювання військовозобов’язаних для проведення польових робіт. За результатами обробки документів державний секретар Мінагрополітики Віктор Канцурак звертає увагу на ключові вимоги до оформлення пропозицій щодо бронювання військовозобов’язаних. Якщо подані заявки оформленні з порушенням вимог, або не в повному обсязі, далі їх не розглядають та автоматично повертають заявнику.
Працівник має кілька невикористаних відпусток за попередні роки. Чи може роботодавець надати їх під час дії воєнного стану?
Так, може. У період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику у наданні невикористаних днів щорічної відпустки (стаття 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»). Але це його право, а не обов’язок.
Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки: гарантії та заборони
Питання щодо грошової компенсації за невикористані щорічні відпустки врегульовано нормами статті 83 Кодексу законів про працю України. Так, у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки.
Читайте нове:
- в розділі Комерція
- в розділі Бюджет
- в розділі Агро
- в розділі Медичні КНП
Коментарі до матеріалу