Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Обчислення транспортного податку

19.06.2018 297 0 0

Головне управління ДФС у Київській області повідомляє,  що згідно з п.п. 267.6.2 п. 267.6 ст. 267 ПКУ податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум транспортного податку за легкові автомобілі та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником - починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.

Відповідно до п.п. 267.6.6 п. 267.6 ст. 267 ПКУ за об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

У разі спливу п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п’яти років - п.п. 267.6.7 п. 267.6 ст. 267 ПКУ.

Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності - п.п. 267.6.5 п. 267.6 ст. 267 ПКУ.

ПКУ визначає, що органи внутрішніх справ щомісяця у десятиденний строк після закінчення календарного місяця подають контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку транспортного податку фізичним особами, станом на перше число відповідного місяця - 267.6.3 п. 267.6 ст. 267 ПКУ.

Фізичні особи – платники транспортного податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації для проведення звірки даних щодо: об’єктів оподаткування, що перебувають у власності платника податку; розміру ставки податку; нарахованої суми податку. У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів (зокрема документів, що підтверджують право власності на об’єкт оподаткування, перехід права власності на об’єкт оподаткування), контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

http://kyivobl.sfs.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали