Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Виникнення показника «OVERRIDE»: причини

31.08.2018 265 0 1



Причиною виникнення показника «оverride» є розбіжність між показниками рядка 9 декларації з ПДВ за звітний період (з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до цієї декларації) і сумою ПДВ, яка міститься в зареєстрованих в ЄРПН ПН і РК за цей же звітний період, із показника ∑НаклВид. 

Тобто показник «оverride» – це, по суті, сума з показника ∑Перевищ, яка виникає через особливості алгоритму розрахунку даного показника за правилами ДФС: окремо за кожний звітний період (див. додаток до Листа № 1395). Найпоширенішим прикладом виникнення показника «оverride» є реєстрація РК, оформленого для анулювання помилкової ПН. Адже такий РК не відображається в декларації, отже, дасть розбіжність (додатну різницю) між сумою рядка 9 декларації та показником ∑НаклВид за звітний період. Якщо показник «оverride» виникає із зазначеної причини, рекомендуємо звернутися до ДФС у своїй області з докладним викладом ситуації та із проханням переглянути показник ∑Перевищ. Такі дії платник ПДВ може вчинити, керуючись Листом № 968. 

Однак можлива й інша причина виникнення показника «оverride» – несвоєчасне відображення в декларації від’ємного РК. Нагадаємо, якщо зменшуючий РК зареєстровано в ЄРПН (див. додаток до Листа № 1395): 

  • своєчасно, то він ураховується в системі електронного адміністрування (далі – СЕА) у періоді оформлення і в цьому ж періоді повинен потрапити до декларації постачальника товарів (послуг); 
  • несвоєчасно – ураховується в СЕА в періоді реєстрації і повинен потрапити до декларації постачальника в цьому ж періоді. 

Якщо зазначений порядок відображення РК у декларації буде порушений, тоді платник ПДВ отримає «оverride». 

Наприклад, РК на повернення товару був оформлений 26.07.18 р., зареєстрований в ЄРПН 02.08.18 р. (тобто своєчасно), але постачальник не відобразив його в декларації за липень. У цьому випадку після подання липневої декларації він отримає «оverride», оскільки в СЕА відбудеться зменшення показника ∑НаклВид, а в декларації ні. Виходом з даної ситуації буде подання уточнюючого розрахунку до декларації за липень для приведення її показників у відповідність із СЕА.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали