Внесення змін до облікових даних
17.11.2017 644 0 0
Взяття на облік за основним місцем обліку юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів як платників податків та зборів у контролюючих органах, а також внесення змін до облікових даних платників податків, відомості щодо яких включаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань (далі — Єдиний державний реєстр), здійснюється на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру без подання будь-яких документів до контролюючих органів.
Відповідно до підпунктів 66.1.1 та 66.1.3 п. 66.1 ст. 66 Податкового кодексу підставами для внесення змін до облікових даних платників податків є, зокрема, інформація органів державної реєстрації та документально підтверджена інформація, що надається платниками податків.
Порядок внесення змін до облікових даних платників податків визначено розділом IX Порядку № 1588.
Згідно з п. 66.5 ст. 66 Податкового кодексу та п. 9.2 розділу ІХ Порядку № 1588 у разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік відповідно до зазначених Кодексу та Порядку, крім змін, які вносяться до Єдиного державного реєстру, та змін, про які платник податків повідомив за основним місцем обліку, платник податків зобов’язаний протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів подати до контролюючого органу уточнені документи в такому самому порядку, як і при взятті на облік.
Перелік документів, які подаються для взяття на облік платника податків, та порядок їх подання визначено розділами IV — VI Порядку № 1588.
Додаткові реєстраційні заяви за формами № 1-ОПП, № 5-ОПП подаються з позначкою «Зміни», за формою № 1-РПП — з позначкою «Перереєстрація, зміни».
Платниками податків, відомості щодо яких включаються до Єдиного державного реєстру, заява за формою № 1-ОПП подається тільки у випадку надання відомостей стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юридичної особи, її відокремлених підрозділів, оскільки такі дані не включаються до Єдиного державного реєстру і платник податків зобов’язаний подати таку інформацію контролюючому органу у 10-денний строк з дня взяття на облік чи виникнення змін у облікових даних (п. 66.4 ст. 66 Податкового кодексу).
При поданні заяви за формою № 1-ОПП з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку» заповнюються 1, 2, 4 та 10 розділи заяви за формою № 1-ОПП, а інформація про засновників не подається.
Крім того, платники податків, які уклали з відповідним контролюючим органом договір про визнання електронних документів, можуть подати заяву за формою № 1-ОПП з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку» засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Платники податків, для яких законом установлено особливості їх державної реєстрації та які не включаються до Єдиного державного реєстру, подають заяву за формою № 1-ОПП до контролюючого органу за основним місцем обліку. У разі подання заяви за формою № 1-ОПП з позначкою «Облік за основним місцем обліку» або «Зміни» заповненню підлягають всі розділи заяви, у тому числі й інформація про засновників. У разі подання заяви за формою № 1-ОПП з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку» заповнюються 1, 2, 4 та 10 розділи заяви за формою № 1-ОПП, а інформація про засновників не подається.
Отже, платники податків, для яких законом установлено особливості їх державної реєстрації та відомості щодо яких не містяться в Єдиному державному реєстрі, у разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік, повинні подати заяву за формою № 1-ОПП, № 5-ОПП або № 1-РПП з уточненими документами у такому самому порядку, як і при взятті на облік.
Джерело: http://poltava.sfs.gov.ua/media-ark/n...
Коментарі до матеріалу