Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Митна декларація з помилками: чи потрапить до складу податкового кредиту сума ПДВ

Редакція

30.11.2017 1586 0 0

Відповідно до п. 187.8 ст. 187 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) датою виникнення податкових зобов’язань з ПДВ при ввезенні товарів на митну територію України є дата подання митної декларації (далі – МД).

Для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов’язаннями згідно з п. 187.8 ст. 187 ПКУ .

Згідно з п. 201.12 ст. 201 ПКУ при ввезенні товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається МД, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку.

Не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними чи не підтверджені МД, іншими документами, передбаченими п. 201.11 ст. 201 ПКУ (п. 198.6 ст. 198 ПКУ).

Відповідно до частини восьмої ст. 257 Митного кодексу України (далі – МКУ) митне оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення здійснюється контролюючими органами на підставі МД, до якої декларантом залежно від митних формальностей, встановлених МКУ для митних режимів, та заявленої мети переміщення вносяться відомості, визначені МКУ.

За письмовим зверненням декларанта або уповноваженої ним особи та з дозволу контролюючого органу відомості, зазначені в МД, можуть бути змінені або митна декларація може бути відкликана.

Порядок внесення змін до МД та її відкликання визначено пп. 33 - 38 Положення про митні декларації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року №450 (далі – Положення №450).

Згідно з п. 37 Положення №450 після завершення митного оформлення зміни до МД можуть вноситися, зокрема, шляхом заповнення та оформлення посадовими особами митниць ДФС аркуша коригування за формою згідно з додатком 4 Положення №450.

Оформлений аркуш коригування є невід’ємною частиною відповідної МД.

Так, аркуш коригування заповнюється та оформлюється, зокрема, при необхідності виправлення відомостей, пов’язаних з доплатою або поверненням митних платежів, у тому числі у зв’язку із скасуванням рішення митного органу.

Порядок оформлення аркуша коригування затверджено наказом Міністерства фінансів України від 06.11.2012 №1145 (далі – Порядок №1145).

Пунктами 12 та 13 Порядку №1145 встановлено, що при складанні аркуша коригування у випадку доплати або повернення митних платежів, штрафних санкцій (при наявності) заповнюються розділ II та III аркуша коригування. Так, у розділі II аркуша коригування відображається розрахунок сум митних платежів за новими відомостями, а до розділу III аркуша коригування вносяться фактичні відомості про доплату (повернення) митних платежів, штрафних санкцій (у разі наявності).

Відповідно до Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, до розділу II «Податковий кредит» включаються, зокрема, обсяги ввезених на митну територію України товарів, необоротних активів (рядки 11.1 та 11.2), а також обсяги їх коригувань.

У випадку повернення контролюючим органом платнику податку надміру сплаченого ПДВ при ввезенні товарів, сума ПДВ, включена до складу податкового кредиту, має бути зменшена шляхом включення суми, зазначеної в аркуші коригування, до відповідного рядка розд II «Податковий кредит» податкової декларації з ПДВ того звітного періоду, в якому складено аркуш коригування.

Водночас МД може містити помилки, які здійснені декларантом (назва міста, № контракту та ін.) та які не впливають на сплачену суму митних платежів, а отже не зумовлюють змін в податковому кредиті платника.

Джерело: http://tr.sfs.gov.ua/media-ark/news-a...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали