Способи розподілу транспортно-заготівельних витрат й інші зміни в Методрекомендаціях із бухобліку в держсекторі
02.10.2015 143 0 0
Слідом за змінами до низки НП(С)БОДС Мінфін наказ від 25.09.2015 р. № 840 відкоригував Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку для суб'єктів державного сектора.
Зокрема, передбачено:
1. Для необоротних матеріальних активів спеціального призначення суб’єкт державного сектора може присвоювати інвентарні чи номенклатурні номери.
2. Ліквідаційна вартість визначається комісією, створеною наказом керівника суб’єкта державного сектора, при введенні об’єкта в експлуатацію або в разі, коли залишкова вартість об’єкта основних засобів дорівнює нулю, але об’єкт іще придатний до експлуатації.
3. Прибрано вимоги вести облік необоротних активів у гривнях без копійок.
4. Сума транспортно-заготівельних витрат, що узагальнюється на окремому субрахунку рахунків обліку запасів або аналітичному рахунку, щомісяця може розподілятися такими способами:
- пропорційно відноситься на суму запасів, що вибули (використані, реалізовані, безоплатно передані тощо). У разі використання цього способу на кінець місяця на окремому субрахунку рахунків обліку запасів або аналітичному рахунку може бути залишок суми транспортно-заготівельних витрат;
- розподіляється між сумою залишка запасів станом на кінець звітного місяця та сумою запасів, що вибули (використані, реалізовані, безоплатно передані тощо) за звітний місяць. У разі використання цього способу на кінець місяця весь залишок на окремому субрахунку рахунків обліку запасів або аналітичному рахунку суми транспортно-заготівельних витрат повністю розподіляється.
5. Запаси приймаються комісією, створеною наказом керівника суб'єкта державного сектора, до складу якої обов'язково входить працівник бухгалтерської служби.
6. У наказі про облікову політику також можуть визначатися: періодичність нарахування амортизації; кореспонденція субрахунків бухгалтерського обліку.
Джерело: http://www.interbuh.com.ua/ru/documen...
Коментарі до матеріалу