Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Щодо реалізації деяких норм Закону про РРО

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 15.05.2015 р. N 490-0-2-15/8.1


Щодо
реалізації деяких норм Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг"

Міністерство юстиції розглянуло звернення щодо надання роз'яснення стосовно реалізації деяких норм Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон) і повідомляє про таке.

Відповідно до п. 1 частини першої ст. 9 Закону реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку.

Водночас Закон не містить значення поняття "продукція власного виробництва" для цілей цього Закону. При цьому слід констатувати, що законодавчі акти також не розкривають зміст цього поняття.

У зв'язку з цим пропонуємо при розумінні вказаного поняття враховувати такі положення Законів України.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про загальну безпечність нехарчової продукції" продукцією визнається будь-яка речовина, препарат або інший товар, виготовлений у ході виробничого процесу.

Згідно зі ст. 1 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності"виробництво (виготовлення) - це діяльність, пов'язана з випуском продукції, яка включає всі стадії технологічного процесу, а також реалізацію продукції власного виробництва.

Закон України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" містить визначення поняття "повного технологічного циклу виробництва" як сукупності приміщень, технологічного та іншого обладнання, відповідних технологічних процесів, що забезпечують переробку сировини в продукцію, готову для реалізації кінцевому споживачу, а також лабораторій, акредитованих органами виконавчої влади, уповноваженими відповідно до законодавства (ст. 1).

Крім того, виходячи з тлумачення слова "повний", у контексті запитуваного поняття це цілісний, спільний для всіх, весь, являє собою внутрішню єдність.

Водночас головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову та бюджетну політику, а також забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю та забезпечує формування єдиної державної податкової, митної політики, є Міністерство фінансів, яке відповідно до покладених на нього завдань узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до його компетенції, розробляє пропозиції щодо вдосконалення законодавчих актів, актів Президента України, Кабінету Міністрів України та в установленому порядку вносить їх на розгляд Кабінету Міністрів України (Положення про Міністерство фінансів України, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 р. N 375).

Перший заступник МіністраН. Севостьянова

Джерело: http://www.profiwins.com.ua/uk/letter...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали