Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Податкова накладна з помилкою: відображення у декларації продавцем та покупцем

Згідно з п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку – продавець товарів/послуг зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) та надати покупцю за його вимогою.

Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в ЄРПН та/або порушення порядку заповнення обов’язкових реквізитів податкової накладної, передбачених п. 201.1 ст. 201 ПКУ, не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов’язку включення суми ПДВ, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період.

Враховуючи зазначене, податкова накладна, яка складена з помилкою, не може бути включена покупцем – платником ПДВ до складу податкового кредиту. При цьому наявність чи відсутність у податковій накладній заповнених полів реквізитів заголовної частини, які не є обов’язковими, не може бути підставою для виключення такої податкової накладної зі складу податкового кредиту, якщо немає інших підстав для його зменшення.

Постачальник – платник ПДВ, в свою чергу, повинен відобразити операцію з постачання товарів/послуг, за якою складено податкову накладну з помилкою, у податковій декларації з ПДВ за звітний (податковий) період, у якому за такою операцією виникло податкове зобов’язання з ПДВ.

Відділ комунікацій
Головного управління ДФС у Тернопільській області

Джерело: http://tr.sfs.gov.ua/media-ark/news-a...

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали