Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Передача платником ПДВ майна в управління неплатнику ПДВ: роз’яснює ДФС

Редакція

26.10.2017 168 0 0

ДФС у листі від 17.10.2017 р. N 2259/6/99-99-15-03-02-15/ІПК нагадала:

1) платник єдиного податку може бути управителем майна за умови його реєстрації платником ПДВ та переходу на ставку єдиного податку 3 відс. доходу.

Крім цього, поняття "управитель майна" може розглядатися в контексті укладання договору послуг, згідно з яким надаються послуги з управління об'єктом нерухомості за певну винагороду. При цьому управитель майна за договором послуг не має права укладати договори від імені власника майна. Всі договори укладаються самим власником або його представником.

Отже, юридична особа - платник єдиного податку третьої групи має право бути управителем майна згідно з договором управління майном за умови дотримання вимог ПКУ (в частині взяття договору на облік, реєстрації управителя платником ПДВ та застосування ставки єдиного податку у розмірі 3 відс. доходу), або згідно з договором надання послуг з управління майном.

2) Операція з передачі управителем установнику управління товарів/послуг у межах договору управління майном (результатів управління таким майном) для у правителя - платника ПДВ є об'єктом оподаткування, база оподаткування за яким визначається відповідно до пункту 189.4 статті 189 ПКУ. При цьому якщо управителем передаються установнику управління грошові кошти як результат управління майном, така операція не є операцією з постачання товарів/послуг та ПДВ не оподатковується.

3) операція з надання послуги по управлінню майном, яка здійснюється управителем - платником ПДВ за плату та в інтересах установника управління в межах договору управління майном, є операцією з поставки послуг, що оподатковується ПДВ на загальних підставах (за основною ставкою).

4) вся виручка, отримана управителем майна в результаті операцій з цим майном, підлягає оподаткуванню єдиним податком.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали