Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Особливості формування податкових зобов'язань та податкового кредиту

Редакція

09.06.2017 1372 0 0

ГФС в листі від 03.05.2017 р. № 43/ІПК/05-99-12 роз'яснює особливості формування податкових зобов'язань та податкового кредиту платниками податків, які не застосовують касовий метод в разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів,

При касовому методі податкові зобов'язання визначаються за датою зарахування (отримання) коштів на банківський рахунок (у касу) платника податків або даті отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або підлягають поставці) ним товарів (послуг).

Платники податків, які здійснюють поставку товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів, але не застосовують касовий метод податкового обліку, визначають дату виникнення податкових зобов'язань за датою зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податків.

З огляду на, що п. 187.7 ст. 187 ПКУ визначено особливий порядок виникнення податкових зобов'язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів, але не визначено, що на такі операції поширюється касовий метод, право на податковий кредит при здійсненні операцій з поставки товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів визначається у загальновстановленому порядку за правилом першої події.

Таким чином, встановлений ПКУ порядок формування податкових зобов'язань та податкового кредиту в разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів може призвести до перевищення суми податкового кредиту над сумою податкових зобов'язань в окремих податкових періодах. Таке перевищення слід віднести до податкового періоду, в якому відбудеться надходження грошових коштів з бюджетного рахунку в рахунок сплати поставлених товарів/послуг.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали