Визначення групи та ставок юросіб - єдинників та порядок переходу на спрощену систему
05.09.2017 189 0 0
Головне управління ДФС у Харківській області повідомляє, що відповідно до ст. 291 Податкового кодексу України юридична особа може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, що встановлені главою 1 розділу XIV Кодексу.
Юридичні особи - суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку:
третя група - юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5 000 000 гривень;
четверта група - сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.
Обмеження для переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів господарювання – юридичних осіб встановлені:
- для платників єдиного податку третьої групи п.291.5. ст 291 Кодексу;
- для платників єдиного податку четвертої групи п.291.5¹. ст 291 Кодексу.
Відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі:
- 3 відсотків доходу - у разі сплати податку на додану вартість згідно з Податковим кодексом;
- 5 відсотків доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку (п. 293.3 ст. 293 Кодексу).
Ставки єдиного податку для платників третьої групи (юридичні особи) встановлюються у подвійному розмірі ставок, визначених пунктом 293.3 цієї статті:
- до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у підпункті 3 пункту 291.4 статті 291 Кодексу;
- до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж зазначений у главі 1 розділу ХІV Податкового кодексу;
- до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.
Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб'єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву.
До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених главою 1 розділу XIV Податкового кодексу.
Форма заяви та розрахунку затверджені наказом Міністерства фінансів України від 20.12.2011 N 1675. При складанні розрахунку необхідно дотримуватися розробленого алгоритму.
Джерело: http://kh.sfs.gov.ua/media-ark/news-a...
Коментарі до матеріалу