Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

ПН при транспортному експедируванні: коли залучено перевізника – резидента

Редакція

13.07.2017 336 0 1

Відповідно до Закону України «Про транспортно-експедиторську діяльність» експедитор (транспортний експедитор) – це суб’єкт господарювання, який за дорученням клієнта та за його рахунок виконує або організовує виконання транспортно-експедиторських послуг, визначених договором транспортного експедирування.

Пунктом 197.8 ст.197 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) передбачене звільнення від оподаткування операцій з постачання послуг з перевезення (переміщення) пасажирів та вантажів транзитом через митну територію України, а також з постачання послуг, пов’язаних із таким перевезенням (переміщенням).

Узагальнюючою податковою консультацією щодо порядку оподаткування податком на додану вартість транспортно-експедиторської діяльності визначено, що у випадку залучення експедитором до транзитного перевезення вантажів інших учасників транспортно-експедиторської діяльності, звільнення від оподаткування, визначене п. 197.8 ст.197 ПКУ, застосовується такими іншими учасниками транспортно-експедиторської діяльності.

Вартість наданих такими іншими учасниками транспортно-експедиторської діяльності послуг в межах договорів транзитного перевезення вантажів не збільшує базу оподаткування ПДВ у експедитора при наданні транспортно-експедиторських послуг замовнику.

Крім того, базою оподаткування ПДВ у експедитора є вартість наданих транспортно-експедиторських послуг (винагорода експедитора) та вартість послуг з перевезення за умови, що перевізник є платником ПДВ.

На дату виникнення податкових зобов’язань відповідно до п. 201.1 ст. 201 ПКУ платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно з п. 8 Порядку заповнення податкової накладної, податкова накладна складається на постачання для операцій, які звільнені від оподаткування ПДВ.

Отже, експедитор-резидент, який надає послуги з транспортного експедирування нерезиденту із залученням перевізника–резидента платника ПДВ, повинен скласти податкову накладну на вартість послуг з транзитного перевезення на операцію як таку, що звільнена від оподаткування ПДВ.

Джерело: http://tr.sfs.gov.ua/media-ark/news-a...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали