Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Неоприбуткування готівки підприємцем: роз’яснює Мінфін

Редакція

27.12.2017 162 0 0

Мінфін у листі від 12.06.2017 р. № 35210-07-10/15376 зазначив, що визначений у Положенні від 15.12.2004 р. N 637 порядок оприбуткування готівки та контролю за правильністю і якістю складання первинних документів відповідає Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", згідно зі статтею 9 якого підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Відповідальність за несвоєчасне складання первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку та недостовірність відображених у них даних несуть особи, які склали та підписали ці документи.

Згідно з абзацом другим пункту 2.2 Положення підприємства (підприємці) здійснюють облік операцій з готівкою у відповідних книгах обліку.

Відповідно до абзацу двадцять четвертого пункту 1.2 Положення оприбуткування готівки підприємцями - це проведення ними обліку готівки у книзі обліку доходів і витрат.

Відсутність запису в книзі обліку доходів і витрат про отриману приватним підприємцем готівку є порушенням норм про оприбуткування готівки і є неоприбуткуванням.

Також слід зазначити, що Положення не містить визначень термінів "неповне оприбуткування", "несвоєчасне оприбуткування".

Отже, наведені в Положенні норми щодо оприбуткування готівки в касах підприємств з оформленням її касовими ордерами і веденням касової книги та щодо оприбуткування готівки у разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК із здійсненням обліку цих готівкових коштів у КОРО на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК) відповідають законодавству України, є повними та вичерпними і не потребують внесення змін до них.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали