Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як оформляти розрахунки коригування: Чергове роз'яснення від ДФС

06.03.2018 3399 0 1

В ІПК № 561 розглядається випадок, коли після реєстрації податкової накладної (далі – ПН) у ЄРПН у платника ПДВ виникає необхідність доповнити таку ПН однією або декількома новими товарними позиціями. Доповнення робляться або для того, щоб замінити зазначені в ПН позиції, або через зменшення обсягу постачань за однією або декількома товарними позиціями.

Згідно з роз'ясненнями ДФС у таких випадках до розрахунку коригування (далі – РК) потрібно:

сторнувати (або зменшити) показник у графі 7 за товарною позицією, яка видаляється або зменшується. Ціна, кількість, одиниця виміру, код товару/послуги, ставка, найменування за цією товарною позицією зазначаються такі самі, як у ПН, до якої складається РК. У графі 1 рядка РК треба поставити порядковий номер рядка ПН, під яким була зазначена ця товарна позиція у ПН;

додати нові товарні позиції з відповідними значеннями ціни, кількості, одиниці виміру, коди товару/послуги, ставки, найменування, але при цьому в графі 1 РК зазначити новий черговий порядковий номер рядка ПН (тобто номер, якого не було в ПН);

у графі 2 РК у всіх рядках, які заповнюються, зазначити причину коригування – «Зміна номенклатури».

Завважимо, що раніше ДФС роз'яснювала інакше. Було сказано, що коли змінюються кількісні або вартісні показники ПН (тобто без зміни номенклатури товарів/послуг), коригування слід здійснювати записом в одному рядку, при цьому у графі 1 РК зазначається номер рядка ПН, який коригується (Індивідуальна податкова консультація ДФС від 01.02.18 р. № 400/6/99-99-15-03-02-15/ІПК).

Тобто виходить, що думка ДФС знову змінилася. І всі коригування, пов'язані не тільки зі змінами номенклатури, але й зі змінами ціни і кількості, податківці хочуть бачити за методом «сторно».

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали