Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як виправити помилки у разі подання податкової декларації в електронному вигляді за невірним ідентифікатором форми

13.09.2021 328 0 0

Головне управління ДПС у Житомирській області наголошує, що фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку 1–3 груп, які подали до контролюючого органу податкову декларацію платника ЄП – ФОП в електронному вигляді за невірним ідентифікатором форми мають можливість виправити таку помилку.

Відповідно до п. 49.1 ст. 49 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями податкова декларація подається за звітний період в установлені строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Пунктом 296.2 ст. 296 встановлено, що платники єдиного податку 1–2 груп подають декларацію у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, в якій відображаються обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, визначені п. 295.1 ст. 295 ПКУ, а також відомості про суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахованого, обчисленого і сплаченого в порядку, визначеному законом для цієї категорії платників.

У разі перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у п. 291.4 ст. 291, або самостійного прийняття рішення про перехід на сплату податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку 2 або 3 (фізичні особи – підприємці) груп, або відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ (абзац перший п.п. 296.5.1 п. 296.5 ст. 296), платники єдиного податку 1–2 груп подають до контролюючого органу податкову декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду.

Згідно з абзацом першим п. 296.3 ст. 296 ПКУ платники єдиного податку 3 групи подають декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду. У складі податкової декларації платника єдиного податку за IV квартал податкового (звітного) року вони подають також відомості про суми єдиного внеску, нарахованого, обчисленого і сплаченого в порядку, визначеному законом для цієї категорії платників (абзац другий п. 296.3 ст. 296 ПКУ).

На офіційному вебпорталі ДПС у рубриці Електронна звітність / Платникам податків про електронну звітність / Інформаційно-аналітичне забезпечення / Реєстр форм електронних документів розміщені електронні форми Декларації:

  • за ідентифікатором форми F0103405 (у якого податковий (звітний) період рік);
  • за ідентифікатором форми F0103307 (у якого податковий (звітний) період квартал (півріччя, 9 місяців, рік)).

Обов’язкові реквізити, які має містити податкова декларація, визначено п. 48.3 ст. 48 Податкового кодексу.

Порядок виправлення платником податку самостійно виявлених помилок, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, визначено нормами ст. 50 ПКУ.

Слід зазначити, що фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку
1–3 груп, які подали до контролюючого органу Декларацію в електронному вигляді за невірним ідентифікатором форми, можуть виправити таку помилку таким чином:

1) подати Декларацію за невірним ідентифікатором форми:

  • у разі подання до закінчення граничного терміну подання – з позначкою «Звітна нова» (з нульовими показниками);
  • у разі подання після закінчення граничного терміну подання – з позначкою «Уточнююча» (зменшуючи податкове зобов’язання до «0»);

2) подати Декларацію з вірним ідентифікатором форми з позначкою «Звітна» за такий самий звітний період.

Водночас п.п. 120.1 ст. 120 ПКУ встановлено відповідальність за неподання або несвоєчасне подання податкової звітності.

https://zt.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали