Виправлення помилок у деяких реквізитах ПН
Податкова накладна зареєстрована із помилкою: мінімізуємо штраф
Чи подавати уточнення до декларації з ПДВ у разі помилки в назві контрагента?
У роз’ясненнях ДФС викладено порядок виправлення таких помилок:
1. Помилка в ІПН. Для її виправлення потрібно:
- анулювати ПН із неправильним ІПН. Для цього треба скласти РК із причиною коригування «Повернення товару або авансових платежів». Нагадаємо особливості оформлення РК із такою причиною коригування: указується порядковий номер рядка (рядків) ПН, у графі 7 зі знаком «–» наводиться кількість товару (або сума передоплати), графи 9 і 10 не заповнюються;
- оформити ПН із правильним ІПН. При цьому дата оформлення такої ПН повинна бути датою виникнення податкових зобов’язань, а не датою виявлення помилки.
2. Помилки в номенклатурі товарів (послуг), кодах УКТЗЕД і ДКПП.
Якщо після реєстрації в ЄРПН у ПН виявлено помилки в номенклатурі або кодах УКТЗЕД (ДКПП) товарів (послуг), вони виправляються шляхом оформлення РК до такої ПН. Причина коригування в даному випадку – «Зміна номенклатури».
Особливості заповнення РК такі:
- у рядку (рядках) на мінус (знак «–» у графі 7) наводиться порядковий номер рядка ПН, у якій неправильно зазначена номенклатура або коди товарів (послуг);
- у рядку (рядках) на плюс – нові порядкові номери, яких не було в ПН, і правильні дані. При заповненні РК видаляти неправильні та додавати виправлені рядки потрібно попарно.
3. Помилки в заголовній частині ПН.
Такі помилки виправляються шляхом подання РК, у заголовній частині якого наводяться правильні дані, а таблична частина (розділи А та Б), включаючи графу 2 «Причина коригування», не заповнюється. Зазначимо, що аналогічне роз’яснення міститься і в Листі № 18983.
Майте на увазі: до помилок, які можна виправити таким чином, відносяться ті, які не заважають ідентифікувати операцію постачання, наприклад помилки в найменуванні постачальника (покупця), номері філії.
Також слід пам’ятати, що не можна виправити помилку в даті та номері ПН (п. 21 Порядку № 1307). Тобто помилка в даті виправляється так само, як і помилка в ІПН, а помилку в номері ПН можна взагалі не виправляти, крім випадків, коли протягом одного дня оформлені ПН з однаковими номерами або номер починається з нуля (такі ПН не пройдуть реєстрацію в ЄРПН).
Зверніть увагу! РК для виправлення помилок у ПН складається на дату їх виявлення.
Коментарі до матеріалу