ДФС про новий порядок надсилання податкових повідомлень-рішень
12.04.2016 692 0 0
З 16.02.2016 р. набрав чинності новий Порядок надсилання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків. Ним, зокрема, запроваджено кілька нових форм податкових повідомлень-рішень
ДФСУ у листі від 04.03.2016 р. №7837/7/99-99-17-01-02-17 нагадує, що новим Порядком, затвердженим Наказом Мінфіну від 28.12.2015 р. №1204. окрім раніше діючих форм, запроваджено також нові форми податкових-повідомлень рішень (далі - ППР).
Так, ППР за новою формою "Д" складається, якщо дані перевірок свідчать про порушення податковим агентом правил нарахування, утримання та сплати ПДФО та/або військового збору та контролюючий орган визначає суму грошових зобов'язань (податкових зобов'язань та/або штрафних (фінансових) санкцій) та/або пені.
ППР за формою "Д" складається також у разі встановлення за результатами перевірки порушень податковим агентом термінів сплати ПДФО та/або військового збору. При цьому податковий агент притягується до відповідальності за вчинення такого порушення відповідно до ст. 126 та/або ст. 127 ПКУ. Тобто в ППР за формою "Д" зазначаються суми штрафних санкцій, визначені як ст. 127, так і ст. 126 ПКУ (сумарно).
Також у ППР за формою "Д" відображається сума пені, нарахованої на податкові зобов'язання з ПДФО та/або військового збору, не сплачені у встановлені строки.
Слід зазначити, що нарахування пені:
- розпочинається у день настання строку погашення ПЗ, визначеного податковим агентом при виплаті (нарахуванні) доходів на користь платників податків - фізичних осіб, та/або контролюючим органом під час перевірки такого податкового агента.
- закінчується, зокрема, у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань.
У разі встановлення за результатами документальної перевірки несплати податковим агентом у визначений термін утриманого ПДФО та/або військового збору контролюючим органом нараховується пеня на суму заборгованості. При цьому нарахування пені закінчується останнім днем періоду, що перевіряється, зазначеним у наказі на перевірку, включно.
У разі встановлення за результатами перевірки неподання платником податків в установлені строки податкової декларації, заниження чистого оподатковуваного доходу від провадження господарської діяльності фізичною особою - підприємцем або сукупного чистого доходу фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, контролюючий орган самостійно визначає суму грошових зобов'язань платника податків з ПДФО та військового збору та складає ППР за формою "Р".
У разі встановлення порушень фізособами - підприємцями - платниками єдиного податку I та II групи термінів сплати авансових внесків єдиного податку такі особи притягуються до відповідальності згідно зі ст. 122 ПКУ. При цьому складається податкове повідомлення-рішення за формою "Ш".
ППР за формою "Ш" також складається у разі нарахування відповідно до ст. 126 ПКУ штрафних санкцій за порушення підприємцями на загальній системі оподаткування, фізособами, які провадять незалежну професійну діяльність, а також громадянами термінів сплати (перерахування) узгоджених сум грошових зобов'язань з ПДФО та/або військового збору, визначених у річній декларації про доходи, та підприємцями - платниками єдиного податку III групи термінів сплати (перерахування) узгоджених сум грошових зобов'язань з єдиного податку.
Тобто за результатами однієї перевірки фізособи - підприємця або фізособи, яка провадить незалежну професійну діяльність, можуть одночасно складатись ППР за формами "Р", "Ш", "Д".
Водночас Порядком передбачено, що до ППР додається розрахунок податкового зобов'язання та/або штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), пені із зазначенням у ньому інформації, необхідної для їх визначення.
Новий Порядок також передбачає, що структурний підрозділ контролюючого органу, який склав ППР, роздруковує його у двох примірниках (крім ППР за формою "Ф", які роздруковуються в одному примірнику).
Джерело: https://news.dtkt.ua/ua/law/inspectio...
Коментарі до матеріалу