Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Якщо припинена реєстрація податкової накладної

Редакція

21.06.2017 3289 0 0

Які дії платника податків у разі, якщо прийнято рішення про призупинення реєстрації/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН?

З 01.04.2017 р. згідно п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН може бути припинена в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для призупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, встановлених в відповідно до п. 74.2 ст. 74 цього Кодексу.

У разі призупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про призупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації (пп. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу).

Згідно з пп. «в» вищевказаного підпункту в квитанції щодо призупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування вказується, зокрема, пропозицію про подання платником податку пояснень і/або копії документів (по вичерпного переліку), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН.

Вичерпний перелік таких документів в розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для призупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відповідно до пп. 201.16.2 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу письмові пояснення та/або копії документів, зазначені в пп. «в» пп. 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання в комісію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Письмові пояснення та/або копії документів, представлені платником податку до контролюючого органу відповідно до пп. 201.16.2 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику (пп. 201.16.3 п. 201.16 ст. 201 цього Кодексу).

Зазначена комісія приймає рішення про:

    реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН;

    відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН, який надсилається платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем ​​отримання пояснень та документів, поданих згідно з пп. 201.16.2 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу.

Рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН може бути оскаржене в адміністративному або судовому порядку.

Разом з тим період з 1 квітня до 1 липня 2017 р встановлений як перехідний період, протягом якого фактичне призупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН не здійснюватиметься (п. 57 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України).

(Категорія 101.16 «ЗIP»).

Джерело: http://zir.sfs.gov.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали