Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

29 серпня - граничний термін сплати податку на нерухоме майно

20.08.2018 254 0 0

ГУ ДФС у Вінницькій області нагадує фізичним особам, які мають у власності нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, про настання граничного терміну сплати нарахованих сум податку. Податок сплачується протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення. Тож дляплатників, які отримали повідомлення про сплату податку на нерухомість 30 червня (граничний термін вручення) граничний термін сплати 29 серпня.

Нагадаємо, що обов’язок по сплаті даного податку виникає у власників житла та нежитлової нерухомості. При цьому слід врахувати що Податковий кодекс містить норму щодо зменшення об’єкту оподаткування в залежності від виду нерухомого майна. Приміром, власники квартир до 60 квадратних метрів взагалі не є платниками даного податку. Також не сплачуватимуть до бюджету ні копійки податку і власники житлових будинків, якщо їх площа не перевищує 120 квадратних метрів. Якщо ж фізична особа має у власності і квартиру і будинок, то 180 квадратних метрів спільного метражу також не підлягатиме оподаткуванню. Разом з тим, якщо у фізичної особи у власності перебуває квартира (частка), загальна площа якої перевищує 300 квадратних метра або житловий будинок, площа якого більша 500 квадратних метра, сума податку додатково збільшується на 25000 грн. на кожний такий об’єкт. При цьому не має значення кількість фізичних осіб, які проживають в такому об’єкті нерухомості.

Щодо ставок податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, то вони, як і раніше, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад.

Звертаємо увагу, що попри законодавчу норму щодо нарахування податку органом фіскальної служби та вручення платнику до 1 липня податкового повідомлення-рішення, існує ризик нарахування в подальшому штрафних санкцій. Адже не всі фізичні особи, платники податку на нерухомість, своєчасно проінформували контролюючий орган про зміну свого місця проживання і відповідно не змогли отримати повідомлення-рішення. Або ж платник зумисне не отримує таке повідомлення-рішення, надіючись, що така дія унеможливить нарахування йому податку. Саме такі ситуації в подальшому закінчуються додатковим фінансовим навантаженням. Щоби уникнути неприємностей, платникам податків необхідно здійснити звірку з органом фіскальної служби за місцем проживання. Для отримання консультацій можна звертатися до Центрів обслуговування платників за місцем реєстрації (проживання).

http://vin.sfs.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали