Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Запустять чи 5G вже в цьому році

Редакція

28.02.2017 131 0 0

Холодильник сам замовляє відсутні продукти, а водій не має права сісти за кермо, якщо у машини немає штучного інтелекту. Світ, в якому абсолютно все буде підключено до мережі, близький як ніколи. Так коли ж прийде майбутнє?

Ви пам'ятаєте, з чого все починалося? Ще в 1980-х світ дізнався про мобільні комунікації з появою першого покоління зв'язку. Дуже скоро на його місце прийшов 2G, подарувавши можливість відправляти текстові повідомлення. 3G знаменував появу високошвидкісного мобільного інтернету. І зараз, поки ми в Україні чекаємо 4G з його фантастичними швидкостями, у багатьох країнах вже цілком серйозно готуються до появи мереж п'ятого покоління.

5G повністю змінить світ навколо нас. Вже зараз на наших очах створюються нові ринки і бізнес-моделі, наноіндустрії і цілі екосистеми. 5G — це інтернет скрізь і в усьому, що ви бачите, бачите і відчуваєте. За прогнозами Ericsson, до 2026 року повномасштабний запуск цього стандарту призведе до виникнення нового ринку обсягом $582 млрд, пов'язаного з використанням 5G для впровадження цифрових технологій у різних індустріях.

Напередодні щорічної міжнародної виставки Mobile World Congress 2017 в Барселоні хотілося б поговорити про те, як 5G змінить наше повсякденне життя і як скоро світ досягне чергового етапу мобільного еволюції.

Переломний рік

На сьогодні лідер по проведенню підготовчих робіт для запуску 5G — це Азія. В цьому регіоні вже найближчим часом планується запуск двох експериментальних мереж: до 2018 року в Південній Кореї до зимових Олімпійських ігор, а до 2020 року — в Токіо до ігор річним, адже великі спортивні заходи — відмінний полігон для тестування нових технологій.

Цікаво, що в різних регіонах сценарії застосування 5G будуть разюче відрізнятися. Так, у згаданих азіатських країнах основне завдання цієї технології буде полягати в забезпеченні надшвидкісний передачі мобільних даних, в той час як у Північній Америці 5G планується використовувати для надання послуг фіксованого бездротового зв'язку. В Європі ми очікуємо дещо інші сфери застосування мереж п'ятого покоління — для автоматизації виробництва і створення "розумних міст і транспортних систем.

2017-й рік стане переломним на шляху до стандартів п'ятого покоління. В першу чергу, тому що 5G-системи потроху переходять від концептів та тестових зразків до реальних комерційним продуктам, які вже зараз мобільні оператори можуть застосовувати для оптимізації існуючих LTE-мереж. Приміром, минулого тижня Ericsson оголосив про запуск першої в світі комплексної платформи 5G, що забезпечує підтримку сценаріїв використання 5G на основі технології "нарізки мережі".

Працездатність цього рішення довели Deutsche Telekom, SK Telecom і Ericsson, які спільними зусиллями розгорнули і продемонстрували першу в світі міжконтинентальну тестову мережу 5G, в якій сегменти мережі одного оператора були доступні в мережі іншого оператора. А це означає, що подорож до 5G йде повним ходом!

Скільки G потрібно Україні?

Запуск 3G в Україні представив собою невелику революцію. На момент запуску цієї технології як у окремих абонентів, так і у суспільства в цілому був сформований попит на використання нових швидкостей мобільного інтернету. Саме тому в Україні суспільство і бізнес дуже швидко розкрили переваги використання високошвидкісних мереж. У нашій країні активно розвивається мобільний банкінг, запускаються нові сервіси і додатки. У Львові, наприклад, вже можна розплачуватися в громадському транспорті за допомогою смартфона. Все це зачатки того "розумного" суспільства, до якого всі ми стрімко рухаємося.

Враховуючи вибухове зростання споживання відео і "важких" мобільних додатків, дуже скоро ми відчуємо, що ємності та швидкості існуючої 3G-мережі вже не вистачає, тому наступний крок у розвитку мобільних мереж для України — це запуск 4G. У найближчому майбутньому цей стандарт не тільки задовольнить зростаючі потреби користувачів, але і забезпечить більш цілісний клієнтський досвід, так як користувачі не будуть відчувати значного дискомфорту при переміщенні в зону дії попередньої технології, адже забезпечити одномоментне 100% покриття країни новою технологією неможливо, та й недоцільно.

Крім поліпшеного користувальницького досвіду, LTE також дозволить нам підключити до мережі безліч "розумних" IoT-пристроїв, масове впровадження яких в існуючій мережі неможливо. З часом, коли кількість таких "підключених" приладів в одній мобільного "соте" сягне сотень тисяч, нам, як і іншим країнам — доведеться замислитися над впровадженням мереж п'ятого покоління. З технічної точки зору стандарт LTE зможе поступово підготувати мережі українських операторів до впровадження 5G, так як планується спільне використання ресурсів ядра мережі, а також тісна координація між підсистемами радіодоступу LTE і 5G.

Такий поступовий підхід до еволюції мобільних мереж в Україні зовсім не означає, що сьогодні нам варто повністю ігнорувати підготовчу роботу в напрямку 5G. Як вже говорилося раніше, можливості цього стандарту будуть принципово відрізнятися від попередніх поколінь зв'язку, адже вперше "підключити" планується абсолютно все. Це означає, що нам вже зараз варто серйозно вивчати, для яких сценаріїв використання потрібен буде 5G в Україні. Це серйозна і довга робота, яка вимагає кооперації всіх гравців телеком-індустрії, представників влади та інших галузей. І починати цю роботу потрібно вже зараз.

Автор:

Сергій

Терещук

технічний директор Ericsson в Україні і Євразії

Джерело: https://delo.ua/tech/zapustjat-li-5g-...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали