Заборгованість за комунальні послуги
12.03.2018 766 0 0
Зростання тарифів на житлово-комунальні послуги в Україні привів і до збільшення числа боржників по ним. Що робити, якщо накопичилася велика заборгованість за квартиру, гарячу або холодну воду, централізоване опалення або інші комунальні послуги? - дізнавався Prostopravo.
1. Укладіть договір про реструктуризацію заборгованості, тверезо оцінивши свої фінансові можливості. Не беріть на себе нездійсненних зобов'язань.
2. Постарайтеся не доводити справу до суду. При примусове стягнення заборгованості, Ваш борг виросте на 30% -100% за рахунок штрафних санкцій, інфляційних втрат, судового та виконавчого збору, компенсації правову допомогу.
3. Якщо уникнути суду не вдалося, - захищайтеся. Якщо Ви вже отримали судовий наказ про стягнення з Вас заборгованості, скористайтеся правом оскаржити його протягом 10 днів. Важливо не пропускати процесуальні терміни і користуватися своїми правами своєчасно.
4. Якщо Ви не згодні з нарахували боргом в принципі або в якійсь частині, скористайтеся правовою допомогою адвоката. Адвокат володіє спеціальними знаннями в сфері права, які дозволять розробити ефективну тактику Вашого захисту та скоротити суму боргу.
5. Якщо послуги Вам не надавалися, Ви не зобов'язані за них платити. Але заздалегідь подбайте про відповідні докази відсутності опалення або гарячої води, капітального ремонту будинку та ін. Якщо у Вас немає договору з постачальником комунальних послуг, то його обов'язком в суді є довести факт надання послуг, свої права на їх надання та їх належну якість. Сам по собі розрахунок заборгованості таким доказом бути не може, тому що не є джерелом доказів у цивільному процесі.
http://www.prostopravo.com.ua/
Коментарі до матеріалу