Хто і як покращує інвестиційний клімат України
03.09.2015 263 0 0
Велике значення у створенні позитивного іміджу за кордоном відіграють інвестори, які успішно працюють в Україні.
У другому кварталі 2015 приплив прямих іноземних інвестицій в Україну у вигляді акціонерного капіталу вперше з початку 2014 продемонстрував зростання. Причому досить серйозний: на 1 липня обсяг ПІІ у вигляді акціонерного капіталу склав $ 42850000000, що на $ 1780000000 (4,3%) більше, ніж кварталом раніше. При цьому в опублікованому в червні новому щорічному рейтингу інвестиційної привабливості International Business Compass, який складається компанією BDO, Україна піднялася відразу на 20 сходинок за цим показником, увійшовши до числа країн, що показали найбільше зростання. Продемонстрували в першому-другому кварталі зростання показника інвестиційного клімату України та щоквартальні опитування Європейської бізнес-асоціації.
Скептики, які стверджували, що інтерес іноземного капіталу до України в короткостроковій перспективі рости не буде, виявилися осоромлені. Однак чи можна вважати нинішнє зростання тенденцією? Чи стане другий квартал +2015-го відправною точкою для зростання інвестицій? Як взагалі сьогодні почувають себе іноземні інвестори в Україні, і чи готові вони збільшувати вкладення в розвиток?
Почнімо із сухої і сумно статистики. За підсумками 2014 року в цілому обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку України за рік, без урахування окупованого Криму, за рахунок девальвації гривні знизився на 19,5%. На початку 2 015-го через нестабільну гривні процес продовжився. Але вже з кінця весни в настроях інвесторів перелам.
Треба відзначити, що багато в чому сприяв зміні думки західних компаній щодо доцільності вкладення в українську економіку приклад тих інвесторів, які, незважаючи на об'єктивні труднощі військового періоду та періоду серйозних реформ, які не пішли з українського ринку, а продовжили розвивати бізнес. У переважній більшості випадків це прозорі компанії, за якими стоять серйозні західні інвестори. В умовах реформування української економіки, впровадження європейських стандартів ведення бізнесу вони відчувають себе абсолютно впевнено. Хоча б з тієї простої причини, що їм не потрібно "перебудовуватися": їхня робота спочатку була побудована на принципах прозорості та відкритості.
Однією з таких компаній є угорська UNL HOLDING LLC, яка в 2014 році придбала підприємство з 100% іноземними інвестиціями "Українська національна лотерея" - одну з найбільш відомих в Україні компаній, що спеціалізуються на проведенні загальнонаціональних та on-line лотерей.
І хоча ситуацію у сфері лотерейного бізнесу сьогодні ніяк не можна назвати кращою, нiж в інших сферах, західні інвестори (з Америки та Євросоюзу) та їх українські партнери налаштовані досить оптимістично.
- Безумовно, зараз ситуація в країні складна. Але складнощі існують для того, щоб їх долати. Ми своїм прикладом хочемо показати іншим іноземним компаніям, які сьогодні подумують, чи варто вкладати в Україну, що у нашої країни велике, успішне економічне майбутнє, - каже новий комерційний директор "Української національної лотереї" Микола Печенюк.
За його словами, компанії, спочатку будували свій бізнес максимально прозоро, своєчасно і в повному обсязі виплачують податки до державного бюджету, що почувають відповідальність перед клієнтами сьогодні не відчувають практично ніяких проблем. "У мене особисто і у компанії така принципова позиція: заплатив всі податки і борги - спиш спокійніше", - говорить Микола Печенюк.
- Природно, якщо бізнес - я не кажу про лотерейному бізнесі, а про бізнес в цілому - будувався на мінімізації податкових відрахувань, на бажанні вивести кошти за кордон, обдурити споживача, то сьогодні йому дуже важко. Кроки української влади щодо детінізації економіки досить жорсткі. Але ми як представники прозорого бізнесу можемо лише вітати рішучість українського уряду. Для нас, які будували бізнес спочатку на принципах, прийнятих в Європейському Союзі та США, дуже важливо, щоб такі ж принципи повсюдно прижилися в Україні, - зазначає Микола Печенюк.
У цьому зв'язку оператори лотерейного бізнесу відзначають відповідальне ставлення влади до реформування у сфері.
- Мабуть, вперше за багато років влада бачить у нас не донора для термінового латання дірок у бюджеті, а партнерів, з якими можна і потрібно обговорювати перспективи розвитку галузі, правила, зрозумілі всім. Адже ми насамперед зацікавлені в стабільних правилах, які дозволили б розвивати бізнес, продовжувати вкладати інвестиції, збільшувати податкові платежі до бюджету. Ми завжди чітко працювали в рамках законодавства, чітко виконували всі приписи та керівництва регулятора. Але ось запрошувати до діалогу, виробляти спільні позиції бізнесу і держави нас стали лише зараз, - говорить Микола Печенюк.
Представники лотерейного бізнесу покладають великі надії на співпрацю з державними органами у питаннях розробки єдиних прогресивних правил гри на ринку. Зокрема, увагу представників лотерейного бізнесу прикута до розробок нового законодавства у даній сфері (Нагадаємо, що широке обговорення на Національній раді реформ пакету законів про гральний бізнес відбудеться вже 3 вересня. А наприкінці вересня питання стосуються сфери обговорюватимуться представниками влади та лотерейного бізнесу на майданчиках Грального конгресу України).
- Я ще раз підкреслю: працювати сьогодні в Україні чесним прозорим компаніям стало набагато простіше саме в силу відкритості влади, її готовності до діалогу та націленості на впровадження в Україні західних принципів роботи. Цей сигнал західні компанії, які інвестували в Україну раніше, вже посилають своїм колегам, які поки лише роздумують над такими перспективами. А тому, я впевнений, зростання прозорих західних інвестицій в Україну не сповільнить себе чекати, - констатує комерційний директор "Української національної лотереї" Микола Печенюк.
Безумовно, кожен приклад успішного інвестування в Україну дуже важливий для нашої країни, так як за ним підуть інші інвестори. Власники "Української національної лотереї" спілкуються з іншими інвесторами, розповідають про свій позитивний досвід. Крім того, керівництво компанії приймає участь у різних європейських і світових асоціаціях, де поширює інформацію про нові умови діяльності в Україні.
Джерело: http://www.dsnews.ua/economics/kto-i-...
Коментарі до матеріалу