Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Валютний ринок понеділка: чому настав час скуповувати валюту

22.10.2018 115 0 0

У понеділок на валютному ринку буде чотири головні чинники, що впливають на поведінку учасників ринку:

1) Після завершення основного періоду бюджетних розрахунків у клієнтів все менша кількість компаній буде продавати валюту для оплати податкових платежів. В основному це будуть ті фірми, хто з яких-небудь причин не встиг цього зробити вчасно. Це призведе до зниження пропозиції валюти на міжбанку на тлі стабільного попиту і працює проти гривні на торгах. Ми прогнозуємо на 22 жовтня обсяги операцій в межах до 410-420 млн доларів при здійсненні до 520-540 угод;

2) Різке збільшення ліквідності в банківській системі. На ранок понеділка коррахунку банків злетіли відразу на 5,13 млрд гривень - до 58,6 млрд, що не тільки значно вище необхідного рівня залишків коррахунків для виконання нормативів резервування Нацбанку, але і таїть в собі загрозу поступового зростання спекулятивного тиску на курс. На тлі скорочення пропозиції валюти через закінчення днів бюджетних проплат у клієнтів - це дуже небезпечний для нацвалюти фактор;

3) Продовження періоду зростання попиту на валюту з боку великих імпортерів і самих банків на тлі скорочення пропозиції валюти від експортерів. Збільшення кількості бажаючих купити валюту закономірно до наближається кінця місяця. Компаніям-імпортерам треба закривати свої контракти на звітну дату, а ось великі експортери вже тягнуть зі своїми господарськими операціями до періоду надходження основних відшкодувань по ПДВ. Він почнеться на цьому тижні і багато експортери не поспішають активно продавати валюту понад обов'язкових 50% продажів валютної виручки в розрахунку закрити свої хозсделкі за рахунок очікуваної гривні від государства. Це теж працює на користь зростання валютних котирувань;

4) Календарні нюанси роботи валютного міжбанку України. Мабуть сьогодні це спрацює на користь гривні, але не надовго. Справа в тому, що через необхідність перерахування гривні на окремий рахунок за день перед покупкою валюти багатьом великим покупцям не вигідно «заганяти» її на такий рахунок перед вихідними (вони «морозять» її без доходу фактично на період з п'ятниці до понеділка). Вони вважають за краще цю гривню розмістити на цей період на короткостроковий депозит і зазвичай «заганяють» гривню на рахунок для покупки валюти понеділком і таким чином основний попит виходить на міжбанк з вівторка. Тому значна частина виросла на ранок сьогоднішнього дня ліквідності вийде на торги з завтрашнього дня. Це може короткостроково спрацювати на підтримку гривні і навіть її сьогодні частково зміцнити.

Різноспрямованість перерахованих вище факторів на тлі нашого малооб'ємного і дуже вузького валютного ринку -сегодня основну роль при формуванні тренда на міжбанку знову гратимуть поведінку і ситуативні курсові завдання найбільших гравців.

Очікується на сьогодні курсовий коридор по долару в межах 28,05-28,15 гривень і не виключає періодичного розвороту ринку протягом дня в залежності від виходу на міжбанк найбільших гравців.

Котирування готівкового валютного ринку:

  • Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 27,90- 28,08 і продаж 28,10-28,25 гривень.
  • В обмінниках фінкомпаній: покупка 28,00-28,10 гривень і продаж 28,10-28,17 гривень.

Моніторинг настроїв валютного ринку:

Настрої і статистика опитування наших респондентів щодо перспектив гривні продовжує стає все більш песимістичною.

За офіційним курсом - тільки 18% (в п'ятницю ще було 41%) вважає, що долар буде нижче 28,00 гривень. Вже 82% респондентів впевнені в його довгостроковому поверненні до рівня вище 28,01 гривень з метою в 28,25 гривень і вище.

За міжбанківським курсом тільки 21% (було 31%) вважає, що долар буде нижче 28,00 гривень і вже 79% тих, хто проголосував не сумніваються в його довгостроковому поверненні до рівня значно вище 28,01 гривні.

http://minfin.com.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали