В Україні відкрили дані про власників всіх компаній. Як їх шукати
19.08.2017 193 0 0
Україна відкрила дані про бенефіціарів компаній та стала першою країною у світі, уряд якої офіційно приєднався до Глобального реєстру бенефіціарних власників.
Тобто інформація, за яку досі потрібно було часом навіть боротися, стала для українців відкритою. Та як її шукати й що вона дає.
Для початку варто зайти на сайт та звернутися до категорії “Розпорядники” чи “Набори даних”. В “Каталог додатків” краще поки не заходити - рубрику тестують.
Почнемо з аналізу інформації від органів влади. Ідея порталу така - розпорядники на місцях чи на рівні держави збирають дані та завантажують їх в систему.
Згідно з законом, вони обов’язково повинні це здійснювати регулярно. Однак на практиці, поки не всі це роблять та й формати завантажених документів не завжди придатні для аналізу. Та все ж інформації на сайті вже чимало.
Пошук через “Набір даних”
В “Наборах даних” можна вибрати категорію (будівництво, земля, сільське господарство тощо). Також інформацію можна отримати залежно від розпорядника, якщо вибрати його з випливаючого списку. Ще один варіант - одразу ввести назву набору, який вас цікавить, у вікно пошуку. Набори можна групувати за датою додавання, кількістю чи обсягами документів та рейтингом.
Такий шлях підійде, якщо вам не шкода часу на скролінг всіх розпорядників чи якщо ви точно знаєте назву набору, який вас цікавить.
Пошук через розпорядників
Менш тернистий шлях - знайти інформацію в рубриці “Розпорядники”. Для цього достатньо ввести назву населеного пункту чи будь-якого державного органу у вікні пошуку та відсортувати інформацію за допомогою фільтрів. В цьому випадку доведеться вибирати з наборів. Якщо вирішили писати пошуковий запит, наберіться терпіння - система “підвантажує” кожну літеру.
Тепер ближче до пояснень. До прикладу, нас цікавить, скільки витрачає на організацію культурних заходів міська рада Сєвєродонецька. В рубриці “Розпорядники” прописуємо “Сєвєродонецьк”. Потім із запропонованих наборів вибираємо “Відділ культури Сєвєродонецької міської ради”. Там наразі 9 документів.
Нехай нас цікавить, скільки місто витратило на проведення культурних заходів присвячених урочистими датам, державним і традиційним народним святам. В переліку є документ з такою назвою.
Клікаємо на назву та переходимо на сторінку з детальнішою інформацією. Там зазначений період здійснення розрахунків, час оприлюдення даних, дані відповідальної особи тощо. Також внизу є можливість завантажити звіт з розрахунками чи забрати дані по АРІ.
Після скачування документу вдалося з’ясувати, що за перше півріччя 2017 року міська рада Сєвєродонецька витратила на проведення культурних заходів присвячених урочистими датам, державним і традиційним народним святам 510 тисяч гривень, а це більше 27% від запланових обсягів фінансування. Також видно, що деякі святкування потягнули з бюджету більше, аніж планувалося.
Докладніше: http://espreso.tv/
Коментарі до матеріалу