В Уряді пропонують альтернативу субсидіям
02.11.2016 132 0 0
Питання підвищення енергоефективності житлового сектора - це питання для України «номер один». Україна повинна прийняти базові закони, які регулюють цей процес. Такими є:
Закон «Про енергоефективність будівель». Документ чітко визначає умови отримання сертифіката з класом енергоефективності будинку, рекомендації щодо зменшення енергоспоживання, встановлює правила атестації енергоаудитора і його відповідальність.
Закон «Про ЖКП», який вирішить питання конкурсу серед керівників, які також можуть здійснювати термомодернізацію будинків, залучаючи проектні організації, енергоаудиторів, енергосервісні компанії.
Закон «Про Фонд енергоефективності», який відкриває можливість надати технічну та фінансову підтримку у впровадженні енергоефективності кожної української сім'ї.
Без цих державних законопроектів енергонезалежність України неможлива.
Але якщо подивитися на ситуацію реально, то законодавче врегулювання - лише малий відсоток роботи в цьому напрямку. Зокрема, щоб подолати цей складний шлях, необхідно провести аудит, зробити проекти, здійснити термомодернізацію. І зробити це спільно всією командою - споживачам, проектним організаціям, енергоаудиторам.
Квартира з високим класом енергоефективності матиме вищу ринкову вартість і одночасно - низькі показники енергоспоживання. Тобто підвищення енергетичного класу будинку на 1 категорію призведе до зменшення енергоспоживання на 20-25%, а ринкова вартість такого житла зростає мінімум на 10%. При цьому вартість проведення енергоаудиту для багатоквартирного будинку в розрахунку для однієї квартири буде близько 100 грн.
Джерело: http://hyser.com.ua/economics/v-pravi...
Коментарі до матеріалу