Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

В очікуванні пенсійної реформи: що запропонує влада народу і МВФ

Редакція

21.11.2016 85 0 0

Необхідність проведення пенсійної реформи стала, як ніколи, актуальна. Прийняття відповідного законопроекту в Раді кілька разів не виконувалося і постійно переносилося. Зараз в Меморандумі МВФ передбачено, що документ повинен бути прийнятий в грудні.

В уряді запевняють, що для МВФ буде достатньо навіть факту надання реформи в парламент. Однак, як показує практика, глобальні зміни, а тим більше, такі як підвищення пенсійного віку (один з принципів реформи), можуть «валятися» у Верховній Раді місяцями.

Тому зараз зміни пенсійної системи разом з проектом бюджету — на особливому контролі у МВФ. Від цього залежить продовження кредитування. І в Кабміні налаштовані на те, що до кінця грудня пенсійна реформа дійсно опиниться в парламенті.

Думки в уряді з цього питання розділилися. Частина чиновників стверджує, що поки обговорювати нічого, так як Мінсоцполітики активно включена напрацюванням «непопулярних» законодавчих заходів. У Меморандумі вони частково прописані.

Серед зобов'язань — поступове коригування обов'язкового віку для виходу на пенсію, перегляд переліку професій, що мають право на достроковий вихід на пенсію, відмова від пільгових категорій, встановлення жорстких вимог на право отримання мінімальної пенсії, розширення бази платників єдиного внеску. У Мінфіні вивчають напрацювання Світового банку, запропоновані ще кілька років тому. І, швидше за все, без підвищення віку виходу на пенсію не обійтися. Без кардинальних змін ситуація буде погіршуватися. Витрати на виплату пенсій щомісяця зростають, хоча кількість пенсіонерів і працюючих, які забезпечують своїми внесками пенсії, скорочується.

Інша частина чиновників стверджує, що Мінсоцполітики тільки робить вигляд, що працює над реформою. Саме тому за реформу планують брати модель, прописану в законопроекті № 4608. Цей документ поданий в Раду вже урядом Володимира Гройсмана та передбачає запровадження накопичувальної системи пенсійного забезпечення. У Меморандумі з МВФ чітко прописано, що це неможливо до стабілізації ситуації з дефіцитом пенсійного фонду.

МВФ не проти другого рівня, дискусії точаться тільки щодо часу його впровадження. МВФ боїться, якщо в парламенті його проголосують, то далі реформа вже не зрушиться, тобто піднімати пенсійний вік ніхто не буде. Але якщо законопроект буде включено підвищення віку, зміна формули нарахування пенсій, підвищення стажу, вони точно будуть задоволені.

Джерело: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали