Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

У МОЗ визначили основні кроки впровадження реформи

Редакція

20.11.2017 168 0 0

15-16 листопада 2017 року Міністерство охорони здоров’я провело нараду з представниками регіональних департаментів щодо впровадження медичної реформи в Україні. Зустріч минула у форматі взаємних консультацій розробників реформи і фахівців.

Ключовими темами наради були перші основні кроки впровадження реформи: автономізація медичних закладів, розвиток системи e-Health, запуск Національної служби здоров’я України.

НСЗУ: план створення і формат

Національна служба охорони здоров’я – один із ключових елементів медичної реформи. саме вона буде розпорядником коштів і заключатиме договори із закладами охорони здоров’я. Олексій Єгорченков та Ірина Коваленко з Ernst &Young представили графік та основні етапи його створення. Вони розповіли, що робота з розробки необхідної документації та процесів триває вже рік, і коли законодавчо буде можливо розпочати створення, це відбудеться достатньо швидко. Важливим моментом буде обрання голови НСЗУ, адже це – відповідальна посада, від якої значною мірою залежатиме прозорість виконання реформи. Обиратимуть голову на конкурсній основі. Нагадаємо, що саме із НСЗУ медичний заклад або лікар-ФОП заключатиме договір і потім стежитиме за його виконанням.

Сільська медицина

Нещодавно Парламент ухвалив законопроект №7117, який має підвищити доступність та якість медичного обслуговування у сільській місцевості. Згідно з ним, цього року на сільську медицину виділено 4 млрд грн з бюджету, а наступного – ще 1 млрд. Представлено типовий проект сільської амбулаторії. Такий зараз розробляють і передадуть громадам, які будуть розбудовувати свою мережу закладів первинної медико-санітарної допомоги. Наявність проекту заощадить близько 10% коштів на будівництво. За підрахунками, звести нову будівлю переважно дешевше, ніж відремонтувати стару в незадовільному стані. Окрім того, це однозначно ефективніше – у новому проекті враховані найсучасніші енергозберігаючі технології.

МОЗ разом із Мінрегіоном працює над методикою запитів, згідно з якими будуть розподілені кошти на сільську медицину.

Автономізація медичних закладів

Для того, щоб підписати угоду з НСЗУ, медичний заклад має бути реорганізований з бюджетної установи в комунальне некомерційне підприємство. Отже автономізація є неодмінною передумовою входу закладу первинної медико-санітарної допомоги в реформу. Основні дії, які керівництво має виконати для зміни закладом статусу http://moz.gov.ua/docfiles/pre_201704.... Скасовано необхідність оцінки майна, розрахунків з кредиторами, звільнення працівників треба лише при неможливості переведення, а керівник має призначатися за конкурсом. Гострим питанням для фахівців є спрощення умов ліцензування. МОЗ працює зараз над їх розробкою і найближчим часом їх справді буде спрощено.

Джерело: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publ...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали