У Мінсоцполітики розповіли, які нюанси виникають при оформленні субсидії і як їх вирішити
16.11.2016 139 0 0
На практиці отримувачі субсидій стикаються з проблемою, коли дані про платників податків та їх доходах у базах даних ГФС не збігаються. Подробиць податківці не повідомляють, так як це буде розголошенням особистих даних платників. Українці в зв'язку з цим повинні йти в податкову і виправляти дані. У таких випадках можуть призначити субсидію, але її треба буде перевірити.
Ще одна проблема — невідповідність інформації про кількість зареєстрованих та фактично проживаючих у квартирі осіб. Якщо така ситуація виникає, то особи повинні підтвердити факт проживання в іншому місці, і тоді їх виключать з розрахунку загального доходу сім'ї.
Комісія, якою лякають українців, це п'ять-десять чоловік на чолі з мером або його заступником, які на засіданнях розглядають питання про надання або відмову у субсидії в особливих випадках. У цих же, особливих, випадках інспектор може виходити на перевірку. Не виключено, що він може перевірити покупки понад 50 тис. грн, здійснені за попередні 12 місяців до моменту подання заяви.
Однак необхідно розмежовувати покупку, на яку збирали багато років, наприклад, придбання, яке явно виходять за рамки розумного споживання. Ось ці всі моменти і комісія повинна з'ясувати за допомогою соціальних інспекторів. Людина повинна довести, що та чи інша покупка була йому життєво необхідна, пояснюють у Мінсоцполітики.
Насправді у нас не існує чітко прописаних інструкцій, як перевіряти громадян. На його думку, все залежить від інспектора. В результаті може вийти так, що вчитель не дадуть субсидію, а його сусіда, бариги і безробітному, — дадуть. Вихід, на його думку, це адресна допомога. Але при вічному дефіциті бюджету все може закінчитися тим, що українці і зовсім залишаться без знижок.
Як повідомлялося раніше, заощаджена домогосподарствами з-за низького споживання частину субсидії, яку держава призначила громадянам для оплати комунальних послуг у розмірі соціальних нормативів, буде автоматично покривати вартість комунальних послуг в наступні місяці. Відзначається, що постачальники послуг зобов'язані враховувати економію автоматично без звернення споживача. Сума економії вказується в платіжці як переплата (з мінусом) і зменшує платіж наступного періоду.
Уряд планує стимулювати одержувачів субсидії, які заощадять енергоресурси. Особи, яким це вдасться, отримають на зекономлену суму кошти для реалізації заходів з енергоефективності.
Джерело: http://hyser.com.ua/
Коментарі до матеріалу