У 2017 планується неодноразове підвищення прожиткового мінімуму
15.09.2016 272 0 0
Згідно з регламентом, проект бюджету на 2017 рік потрібно подати до Верховної Ради до 15 вересня. Таким чином, саме сьогодні Кабмін розгляне цей документ, який визначає, як українці будуть жити весь наступний рік.
Формуючи цей документ, влада хоче вирішити відразу кілька завдань. По-перше, мова йде про забезпечення витрат на оборону в розмірі 5% від ВВП - на ці цілі планується виділити 129 млрд грн (в цьому році - 114 млрд грн). По-друге, попередньо відомо, що в 2017-му Мінфін пропонує підвищити соціальні стандарти тричі, а в цьому році минзарплата і пенсія для українців підростають тільки двічі. І по-третє, все це влада хоче реалізувати в рамках підтвердженого урядового прогнозу, який обіцяє в 2017 році зростання економіки в 3% (зараз - 1%) при інфляції в 8,1% (зараз - 14%). Реалістичні плани Кабміну і чи не перетвориться основний фінансовий документ країни-2017 бюджет проїдання?
ГАМАНЕЦЬ. Перші неофіційні дані про зростання соцстандартів-2017 з'явилися ще на початку вересня. Згідно з ними, Мінфін в ході підготовки проекту бюджету на майбутній рік розіслав головним розпорядникам бюджетних коштів повідомлення, в яких відомство і запропонувало підвищити мінзарплату (прожитковий мінімум для працездатних осіб) з 1 січня - до 1600 грн, з травня - до 1684 грн, а з грудня - до 1762 грн. При цьому пенсія (прожитковий мінімум для непрацездатних осіб) може вирости: з січня - до тисячі двісті сорок сім грн, з травня - до 1312 грн, а з грудня - до 1373 грн.
Нагадаємо, останнє підвищення соцстандартів для населення відбулося в травні цього року. А зараз українці отримують мінімальну зарплату в розмірі 1450 грн, а мінпенсії - в 1130 грн. Ще одне зростання прожиткового мінімуму очікується в грудні. Але спочатку в бюджеті планувалося підвищити зарплату до 1550 грн, а пенсію - до 1208 грн. А влітку українців порадували підвищеними соцстандартами - вже в грудні минзарплата складе 1600 грн, а мінпенсії - один тисячі двісті сорок сім грн. Цей же прожитковий мінімум і вказано в проекті бюджету-2017 по станом на січень.
Озвучений зростання соцстандартів на наступний рік, в принципі, виглядає привабливо. Але виникає логічне запитання: наскільки він реалістичний? Як пояснили джерела в Кабміні, ці дані дійсно близькі до істини, але поки остаточного варіанту немає. Швидше за все, останні правки будуть вноситися в проект бюджету-2017 традиційно в останній момент.
Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://hyser.com.ua/
Коментарі до матеріалу