Українському господарству — нові технології: як «піднімають» АПК в країні
10.11.2016 141 0 0
Українському виробникові необхідна підтримка і допомога держави, адже аграрна галузь вже сьогодні дає 40% всіх експортних надходжень в країну. Враховуючи обстановку, Мінагрополітики вже має ідеї. Українські компанії мають всі шанси можуть бути успішними на міжнародних ринках, але справжній прорив можливий лише за умови спільних зусиль бізнесу і держави.
Зокрема, відомство планує створення торговельних представництв у регіонах, які є найбільш цікавими для наших експортерів.
Місце українських виробників на зовнішніх ринках багато в чому залежить від позиції держави щодо їх підтримки. В Україні повинні створюватися повноцінні торгові місій. Присутність в рамках таких торгових місій аграрних аташе є нагальною необхідністю, враховуючи важливість аграрної торгівлі для України.
У кожного регіону є свої особливості і побажання. Для того, щоб український виробник зміг активно вести бізнес на цих ринках, йому необхідно мати повну інформацію про ринок, мати профільного спеціаліста на місці, який може надати професійну підтримку з різних питань, обробити запити і відповісти на них, - зазначила заступник міністра.
Також Мінагрополітики планує забезпечити доступ сільськогосподарських товаровиробників до інформаційних технологій, застосування яких здатне значно збільшити виробництво.
Тренд зближення сільського господарства і IT ми спостерігаємо і в Україні — поки в основному у великих агроформуваннях, однак влада стимулює його розширення і на гравців меншого масштабу. Саме з цією метою стартує другий цикл Національного конкурсу IT-проектів EGAP Challenge
Використання різноманітних елементів «agtech» сприяють збільшенню доходів фермерів, підвищення ефективності агровиробництва і дозволяють частково компенсувати зниження світових цін на сировинні товари.
Метою EGAP Challenge є впровадження нових інструментів електронної демократії, які допоможуть громадянам отримувати нові якісні сервіси, ефективно взаємодіяти і безпосередньо впливати на владу, а влада — досягти нового рівня прозорості та ефективності. Конкурс триватиме протягом листопада 2016 — травня 2017 року, націлений на відбір і підтримку ІТ-проектів у чотирьох пріоритетних напрямках: екологія, інфраструктура, освіта і агропромисловість. Стартовий призовий фонд становить 2 млн грн.
Джерело: http://hyser.com.ua/
Коментарі до матеріалу