Українці почали масово судитися з податківцями
30.11.2016 114 0 0
За словами правників, найчастіше цьогоріч українці сперечалися з податковими органами щодо нарахування податку на доходи фізосіб, транспортного, земельного податків, податку на нерухомість. Також нерідкі оскарження незаконних дій податківців, правомірності справляння ПДФО і військового збору з пенсій, оподаткування нерезидентів.
Прибутковий податок і військовий збір
Серед частих питання сплати податку з доходів фізосіб або так званого прибуткового податку. Платники найчастіше заперечують донарахування, а податківці намагаються стягнути заборгованість. Нагадаємо, з 2016 року в Україні діє єдина ставка податку в розмірі 18% замість колишніх 15% і 20%. Така ж картина спостерігається і з 1,5%-м військовим збором. Що не дивно: його база фактично збігається з ПДФО.
Причини донарахувань можуть бути самі різні: від технічних помилок при заповненні звітності до подання завідомо недостовірних даних.
Приміром, у липні Окружний адміністративний суд Києва у справі 826/27409/15 виніс рішення, згідно з яким громадянин не може відповідати за подання недостовірних і помилкових даних його податковим агентом. Отже, не зобов'язаний доплачувати ПДФО.
Суперечки з податківцями часто стосуються банківської сфери. Що цілком зрозуміло: тут легше всього відстежити платежі, доходи тощо Наприклад, із середини 2015 року пішла хвиля масового списання банками заборгованості фізосіб у валюті за споживчими кредитами.
Судитися з податківцями в подібних випадках досить дорого (треба найняти юриста, сплатити судовий збір тощо).
До того ж суди як і раніше працюють під гаслом "все в бюджет і ні копійки назад". Неважливо, чи йдеться про повернення помилково сплаченого ПДФО або спроби через суд домогтися визначених законом пільгових виплат.
Тому юристи радять звертатися в ГФС за одержанням індивідуальної податкової консультації.
Але такий варіант спрацює лише за умови, що податкова консультація буде отримана до моменту нарахування фізособі податків. Після — можливий лише варіант оскарження нарахувань у вищестоящий орган податкової служби. В цьому році деякі банки почали масово проводити ідентифікацію своїх клієнтів у зв'язку з боротьбою з переведенням грошей у готівку через фізосіб. Першими у поле зору фінустанови потрапляють громадяни, які підозріло часто отримують перекази на свою карту.
Крім того, останні 2-3 року податківці постійно намагаються виявляти фізосіб, які займаються підприємництвом без реєстрації.
Банк як суб'єкт фінансового моніторингу, може запитати у свого клієнта інформацію про транзакції, які проходять за його рахунками. Якщо банк виявить ознаки незаконного переведення в готівку грошей через фізичних осіб або ведення фізичною особою підприємницької діяльності без реєстрації і сплати податків, такі відомості він передає в податкову.
Після перевірки податківці можуть нарахувати прибутковий податок і військовий збір. У зону ризику, звичайно, ризикують потрапити і звичайні громадяни, які систематично отримують перекази від родичів або знайомих.
В останні роки держава намагається поправити бюджет за рахунок податків на майно громадян — нерухомість та транспорт. Нагадаємо, ставка податку за кожен зайвий метр квартир площею більше 60 кв. м і будинків більше 120 кв. м (понад 180 кв. м. загальної площі для тих, у кого є квартира та будинок) не може перевищувати 3% від мінімальної зарплати на 1 січня звітного року. Зараз це 41,34 грн/кв. м., але вже з січня поріг знову збільшиться разом з мінімальною зарплатою.
Нараховується податок на основі даних Держреєстру прав на нерухоме майно, який запрацював з 1 січня 2013 року. Тому деякі дані по об'єкту нерухомості або застаріли з 2013 року, або взагалі відсутні.
Детальніше дивись за посиланням: http://ubr.ua/
Коментарі до матеріалу