Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Навчання вже не буде базуватися на запам'ятовуванні

Редакція

21.04.2017 180 0 0

Дипломи зникнуть через непотрібність — насамперед тому, що освіта перестане обмежуватися якимись тимчасовими і просторовими рамками.

Минулого року газета The New York Times назвала Мітіо Каку одним з найрозумніших людей Нью-Йорка. Американський фізик японського походження, провів ряд досліджень в області вивчення чорних дір і прискорення розширення Всесвіту. Відомий як активний популяризатор науки. У доробку вченого — кілька книг-бестселерів (багато переведені на російську мову, в т. ч. «Введення в теорію суперструн», «Фізика неможливого», «Фізика майбутнього»), цикли передач на BBC і Discovery. Каку — викладач зі світовим ім'ям: він професор теоретичної фізики в нью-йоркському Сіті-коледжі, багато подорожує по світу з лекціями. Нещодавно Мітіо Каку розповів в інтерв'ю виданню «Власть Денег», яким він бачить освіта майбутнього.

У своїй книзі «Фізика майбутнього» ви пишете, що освіта буде базуватися на інтернет-технологіях і гаджетах типу Google Glass. Які ще глобальні зміни відбудуться в сфері навчання?

Мітіо Каку. Найголовніше — навчання вже не буде базуватися на запам'ятовуванні. Зовсім скоро комп'ютери і окуляри Google Glass трансформуються в крихітні лінзи, що надають можливість завантажувати всю необхідну інформацію. Вже існують окуляри доповненої реальності, у яких є така функція. Тому через рік-два школярі та студенти на іспитах зможуть запросто шукати відповіді на запитання в інтернеті: досить моргнути — і з'явиться потрібна інформація. З одного боку, не потрібно буде перевантажувати мозок непотрібними знаннями, основний відсоток яких, як показує практика, згодом не використовується. З іншого — звільнився розумовий резерв переорієнтовується на розвиток здатності думати, аналізувати, аргументувати і приймати в підсумку вірні рішення.

У такому випадку відпаде необхідність і в іспитах, і у викладачах?

М. К. Безумовно, ми станемо більш автономними, будемо брати більшу відповідальність за своє життя, відповідно, не знадобляться які-небудь «контролюючі органи». Люди стануть утворювати самі себе, причому реально усвідомлюючи, які саме знання їм потрібні. А якщо потрібна консультація, вони отримають її, наприклад, у «розумній» стіни. Дуже скоро такі пристрої, засновані на технологіях штучного інтелекту, будуть розташовуватися повсюдно: у квартирах, офісах, на вулицях. Досить буде наблизитися до стіни і сказати: «Я хочу поговорити з професором біології». І тут же на стіні з'явиться вчений, який може дати вам всю потрібну інформацію. Така система буде застосовна не тільки в галузі освіти, але і в інших сферах: медицині, юриспруденції, дизайні, психології та ін. Звичайно, реальні фахівці, наприклад хірурги, будуть потрібні, але прості проблеми можна буде вирішити віртуально. Що стосується вчителів, то вони «живцем» вже точно не знадобляться.

Чи зможуть люди швидко перебудуватися на самоосвіту, онлайн-навчання?

Детальніше: http://www.vospitaj.com/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали