Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Топ факти про держзакупівлі будівельних робіт

Редакція

14.08.2017 222 0 0

Хто з державних замовників найбільше замовляє будівельні роботи і хто з постачальників найактивніше їх виконує

13 серпня Україна відзначала День працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів. Представники цієї непростої і відповідальної професії як ніхто інший задіяні в придбанні державою необхідних робіт. Саме на різноманітне будівництво за рік (з серпня 2016 року по серпень 2017 року) довелося 12,5% всіх держзакупівель. Хоча в грошовому вираженні масштаби замовлення будівельних робіт вражають ще більше - це майже 30% від очікуваної вартості всіх закупівель за рік.

Хто з державних замовників найбільше замовляє будівельні роботи, а хто з постачальників найактивніше їх виконує? Які види робіт найбільш затребувані і як попит відрізняється по регіонах країни?

Головні факти

Попит на будівельні роботи з боку держави стає дедалі більше. Цікаво, що минулий місяць став рекордним за кількістю закупівель за весь час використання системи ProZorro. Так, за липень 2017 року системі було замовлено більше 14 тис. Будівельних робіт. А в червні поточного року був поставлений рекорд по очікуваної вартості закупівлі цих робіт - сумарно всього за місяць вона перевищила 28 млрд грн. А ось за останні 12 місяців картина виглядає наступним чином:

Хто і де купує

За рік найактивнішим держзамовником будівельних робіт виявився Департамент житлового господарства Харківської міськради - він зробив 1435 закупівель. При чому найдорожча з них, капітальний ремонт гуртожитку, обійшлася в 12,8 млн грн. Далі в рейтингу топ-замовників слід Департамент міського господарств Одеської міськради з результатом в 908 закупівель та Департамент розвитку житлово-комунальної інфраструктури Маріупольської міськради - 897 закупівель. Також в топ-5 потрапили КП "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського р-ну в м.Києві" - 840 закупівель та Департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради - 700 закупівель.

А ось розстановка лідерів за кількістю закупівель будівельних робіт в регіонах виглядає так:

Першість Донецької області в списку можна пояснити в першу чергу необхідністю відновлення будівель і споруд регіону, зруйнованих в ході АТО. Хоча цікаво, що за очікуваною вартістю в лідерах виявилася Одеська область - планова сума будівництва в регіоні за рік перевищила 17,1 млрд грн. Її практично наздоганяє Дніпропетровська область з очікуваною вартістю майже 17 млрд грн. А ось в Донецькій області, незважаючи на найбільшу кількість закупівель, планова сума склала 11,5 млрд грн.

Варто відзначити, що в даному рейтингу не враховувалися показники Києва. Це обумовлено тим, що столиця апріорі зайняла б лідируючі позиції через концентрацію в місті великих держпідприємств і центральних органів влади. Як доказ виступають такі факти: за рік в Києві було проведено 14,75 тис. Закупівель з очікуваною вартістю майже 24,7 млрд грн.

Що закуповують і хто продає

Найбільшим попитом з боку держзамовників користуються завершальні будівельні роботи. Майже 60% з них припадає на капітальні ремонти та реставрацію будівель. Також до цієї категорії відносяться столярні та теслярські роботи, фарбування і скління, покриття стін і підлоги, штукатурні роботи. На другому місці - роботи, пов'язані з об'єктами завершеного або незавершеного будівництва. Сюди входить будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електромереж, покрівельні роботи та інше. І замикають трійку - будівельно-монтажні роботи.

Оскільки в Харкові знаходиться найактивніший замовник, логічно, що там же працює і найактивніший постачальник. Саме представник цього регіону (КП "Харківське ремонтно-будівельне підприємство") за рік подав найбільшу кількість переможних пропозицій - 686. А ось найближче до нього в рейтингу підприємство (КП "Харківспецбуд") перемогло в 295 закупівлях. Також в п'ятірці лідерів - ТОВ "СТРИТ СПОРТ" (261 переможний пропозицію), ТОВ "Укрмонтажлюкс" (238) і ПП "Агропромбуд" (213).

Очевидно, що попит і бюджети в закупівлях будівельних робіт - великі. А ось конкуренція становить всього 1,94 пропозицій на торги. При чому бувають випадки, коли замовник і зовсім не знаходить підрядника за допомогою відкритих тендерів. Тому для компаній, що працюють на цьому ринку, участь у держзакупівлях в ProZorro - шанс знайти масштабні і багатообіцяючі замовлення. Тим більше, що у постачальників є багато можливостей перевірити госзакупщіка. Наприклад, про його платоспроможності можна дізнатися c допомогою "Пошуково-аналітичної системи .007", про надійність і сумлінності - через рейтинг замовників - "Індекс найкращих практик", а відгуки про госзакупщіках можна знайти на моніторинговому порталі DoZorro.

Джерело: http://www.abcnews.com.ua/ru/markets/...

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали