Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Топ-5 торговельних партнерів України

Редакція

24.02.2017 3223 0 0

На першу п'ятірку основних наших торгових партнерів припадає третина продажів і чверть покупок.

В минулому році Україна менше продавала за кордон своєї продукції і більше купувала, ніж у попередньому році, підрахувала Держслужба статистики. Експерти пояснюють це падінням світового попиту на наші основні продукти експорту — метал та руду і девальвацією гривні, але прогнозують, що в 2017 році ситуація покращиться.

http://www.dsnews.ua/static/files/gallery_uploads/images/unt231231itled_62.png

На першу п'ятірку основних наших торгових партнерів припадає третина продажів і чверть покупок. І в топ-покупців, і в топ-продавців входять РФ, Китай і Польща. Те ж саме було в 2015 році, але тоді товарообіг з Росією був на 25% більше. Україна продовжує нарощувати поставки пшениці, м'яса курей, яєць, металопрокату в Єгипет, руди у Польщу. А ось Туреччина і Китай купили менше нашого «заліза».

З РФ продовжується торгівля тільки у взаємовигідних сферах: наприклад, імпортуємо кольорові метали, сировина для хімічної промисловості, поставляємо кріплення, трансформатори, пластмасові вироби.

Є в нашій структурі експорту та імпорту незвичайні позиції. Приміром, самий маленький обсяг експорту в 2016-му був в Гренландію. Україна продала туди на $4000 біноклів і фотоапаратів. Нікарагуа купила у нас на $29,1 тис. загадкових гумових виробів, а острівна держава Тувалу — на $1000 української горілки (близько 500 пляшок).

Є і зовсім маленькі «замовлення» (мінімальна обліковується нашою статистикою сума експорту й імпорту — $100). На $100 Узбекистан і Естонія купили у нас дві одиниці годиннків українського бренду, Австрія — ниток, Андорра та Ірландія — овочевих консервів, Киргизія — шкіряних виробів (куртка або сумочка), Греція — шапок. Аборигенам Кайманових островів продали на $100 алкоголю і на $100 меду.

Самий невеликий імпорт — на $100 товарів у портах з острова Мен (сувеніри, предмети гігієни), на стільки ж виробів з чорного металу (цвяхи і т. д.) Україна купила з Малих віддалених островів США, на $200 — металобрухту з Ватикану. І, нарешті, на $400 ножів та інструментів з Фарерських островів.

Економісти кажуть, що в 2016 році продовжилося згортання торгівлі з РФ і розвиток її з країнами Близького Сходу та Південно-Східної Азії. Тут все більше затребувані продукти. Збільшується товарообіг з найближчими сусідами ЄС, насамперед з Польщею. Експорт у Росію знизився тому, що РФ максимально обмежує доступ на свій ринок Україні, плюс велику частку займали поставки ВПК, який почала блокувати вже Україна. Зниження експорту в Китай сталося через падіння поставок металургії, аналогічно з Туреччини. Як і в попередні роки, все більшу роль продовжує грати АПК, віднімаючи частку у металургії, хімії і машинобудування».

У 2017-му продовжиться зростання частки АПК, повинна відновлюватися металургія. Погано, що зниження обсягів машинобудування і відсутність автовиробництва ми замінюємо імпортом.

У 2017-му у світі почне зростати попит на метал: Також в цьому році Україна отримає на 12-15% більше доходів від експорту зерна. Машинобудування знаходить свою нішу в Європі: ми все більше постачаємо туди комплектуючих для побутової техніки, проводи, кріплення.

Джерело: http://hyser.com.ua/business_and_fina...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали