Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Топ-5 способів для агрокомпанії залучити гроші

Редакція

10.05.2016 252 0 0

Аналізуючи джерела фінансування посівної в Україні за попередні періоди, варто відзначити, що в 2016 році не передбачається істотних змін - агропідприємства профінансують більше 80% витрат посівної перевага за рахунок власних коштів. «Як?» І «де?» залучити додатковий зовнішній ресурс для малих і середніх підприємств аграрної галузі як і раніше залишається відкритим.

Серед основних причин подорожчання посівної в 2016 р, вартість якої за оцінками експертів складе 78-80 млрд. грн., аграрії називають: подорожчання імпортних ресурсів (насіння, добрива та засоби захисту рослин) за рахунок девальвації національної валюти і збільшення податкового навантаження на підприємства аграрної галузі за рахунок майже 2-х кратного підвищення єдиного податку, а також часткового скасування пільг по ПДВ.

Традиційним зовнішнім ресурсом для фінансування агрохолдингів були кредити міжнародних фінансових інститутів, а також існуючі кредитні лінії комерційних банків. Однак малим і середнім агропідприємствам питання залучення фінансування для проведення посівної бути більш гострим і проблемним. Серед основних джерел фінансування оборотних коштів варто виділити наступні:

    Банківські кредити. Багато комерційних банків бачать перспективу роботи в агросекторі і впроваджують нові специфічні продукти і пропозиції. Однак при вартості ресурсу в 22-25% даний вид фінансування продовжує бути досить дорогим для аграріїв. До того ж банки не охоче працюють з підприємствами та фермерами земельний банк, яких менше ніж 1000 га.

    Товарні кредити. Більшість виробників насіння, добрив і засобів захисту рослин, які бажають йти на відстрочку платежів за товари, що поставляються, вимагаючи тільки 30-50% відсотків передоплати, а на решту суми дають товарний кредит, вартість якого набагато менше ніж банківського. За словами аграріїв відстрочка може скласти 1-2 міс., а за умови позитивної ділової репутації та довгострокових відносин між контрагентами, деякі виробники йдуть на відстрочку до 1 року, але для нових клієнтів такі умови не доступні.

    Форвардні контракти. З даним інструментом вже активно працюють деякі великі агрохолдинги і державні компанії. Використовуючи форвардний контракт, одна сторона зобов'язується поставити майбутній урожай іншій стороні за обумовленою ціною в надії отримати авансовий платіж вже сьогодні.

    Аграрні розписки. Інструмент, який з'явився не так давно, але поступово впроваджується в різних областях України, таких як Полтавська, Вінницька, Черкаська, Харківська. Кредитором по аграрної розписці може бути, як фінансовий інститут так і підприємство або приватна особа. Багато великі міжнародні виробники насіння і СРЗ також почали активно працювати з даним інструментом, однак для невеликих компаній в умовах режиму «економії» купувати дорогу хімію або насіння не зовсім доцільно. Багато аграрії чекають участі вітчизняних постачальників насіння і СРЗ в програмі аграрних розписок як кредиторів, і за їхніми оцінками даний інструмент може стати досить популярним серед невеликих підприємств і фермерів.

    Векселі, банківські гарантії - документарні продукти, які активно використовуються банками в Україні при роботі з аграріями. Вартість використання даних ресурсів може наблизитися до вартості європейського ресурсу, а це в середньому 5%.

Докладніше дивись за посиланням: http://agravery.com/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали