Стало відомо, коли почнеться ринковий обіг сільгоспземель
08.02.2017 130 0 0
Запровадження ринкового обороту земель має забезпечити розвиток сільських територій.
Ринковий обіг сільгоспземель через купівлю-продаж може бути розпочато після прийняття низки законів та впровадження ефективних регуляторних механізмів, що може бути зроблено протягом цього року.
Мораторій на обіг земель сільгосппризначення вже багато років «консервує» існуючу ситуацію.
Земельні ділянки оформлені як приватні, проте використовувати всі переваги цього статусу власник не може. Однак слід враховувати, що в разі некерованого запровадження купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення в обігу з'явиться не менше 105 млрд грн – 37% готівкової грошової маси в обігу. Це може призвести до знецінення грошей, розвитку інфляційних процесів, виключення з реального сектора економіки значних грошових коштів, які перетворяться в інвестиції не вітчизняної економіки, а економік інших країн.
Запровадження ринкового обороту земель має забезпечити розвиток сільських територій. А його основними стратегічними цілями повинні стати запровадження іпотеки земель з метою отримання довгострокових кредитів під заставу земельних ділянок і прав на них, підвищення капіталізації підприємств, ліквідності земель і рівня сільської зайнятості; забезпечення раціонального використання земель, а також розвиток селосохраняющих підприємств.
На думку вчених Інституту аграрної економіки, з урахуванням цих чинників запровадження ринкового обороту земель має відбуватися в два етапи.
Перший етап – запровадження купівлі-продажу земельних ділянок площею 100-200 га на одну людину виключно для фізичних осіб, які проживають у сільській місцевості і мають відповідну освіту або досвід роботи у сільському господарстві. Невід'ємною складовою цього етапу має бути забезпечення доступу покупців до фінансових ресурсів – пільгові кредити на придбання земельних ділянок, розстрочки платежу і т. Це дасть можливість сформувати конкурентоспроможні особисті селянські господарства та сімейні ферми. Передбачається, що перший етап триватиме 5-10 років.
На другому етапі пропонується ввести купівлю-продаж сільгоспземель площею до 500 га для фермерів – юридичних осіб та сільськогосподарських підприємств. На думку експерта, це буде сприяти формуванню конкурентоспроможних агроформувань.
Згідно з повідомленням, для завершення земельної реформи необхідно також розробити та прийняти низку нормативно-правових актів. Серед них, зокрема, закони про обіг земель сільськогосподарського призначення, державної інвентаризації земель, про консолідацію земель, про іпотеку земель, про заставу права оренди земельної ділянки, про зонування земель і про економічне стимулювання раціонального використання земель сільськогосподарського призначення.
Джерело: http://hyser.com.ua/economics/162674-...
Коментарі до матеріалу