Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Попит на багатотарифні лічильники електроенергії зростає

Редакція

22.02.2017 458 0 0

В Україні в 2016 році збільшилася кількість домогосподарств, які встановили багатотарифні лічильники електроенергії. За даними національної комісії з держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, в минулому році замінили прилади обліку 153 тис. побутових споживачів. Як стало відомо, це на 60% більше, ніж показник 2015 року.

Станом на 1 січня 2017 року оплачують спожиту електроенергію за пільговим тарифом понад 400 тис. споживачів.

Скільки коштів можна зекономити

Щоб економити електроенергію, можна встановити в квартирі двох - або трьохзонний лічильник. Розглянемо переваги і недоліки кожного приладу. При використанні двозонного лічильника електроенергії в квартирі або будинку, споживачі можуть платити за світло на 50% менше. Пільговий тариф застосовується в нічний час. Свіжі новини ЖКГ в Києві повідомляють, що з 23.00 до 07.00 вартість кожного кіловата електроенергії знижується в два рази.

У «Київенерго» розповіли, що при використанні близько 300 кВт/год на місяць за показаннями однозонного лічильника, вартість світла складе близько 330 грн, а при двухзонному — на 55 грн менше. Тарифи на електроенергію для двозонного лічильника, чинні до 1 березня 2017 року (таблиця нижче).

http://hyser-40.cdn.pjtsu.com/wp-content/uploads/2017/02/Snimok-4.png

Зменшити вартість спожитого світла можна, якщо використовувати прилади, що споживають багато електроенергії в нічний час. Так, рано вранці можна включати бойлер, пральну машину, електричну духовку або електроконвектор.

Трьохзонний електролічильник дозволяє платити за електроенергію на 60% менше. Такий тариф застосовується в нічний час. А ось в пікові години електрика буде коштувати дорожче від загальноприйнятого тарифу. Тарифи на електроенергію для тризонного лічильника, чинні до 1 березня 2017 року (таблиця нижче).

http://hyser-40.cdn.pjtsu.com/wp-content/uploads/2017/02/Snimok-2-2.png

Недоліком використання такого приладу можна назвати високий тариф у піковий час – з 8:00 до 11:00 і з 20:00 до 22:00. За електроенергію, спожиту в ці години, доведеться заплатити на 50% дорожче.

Встановити лічильник електроенергії стало простіше

У 2016 році процедура встановлення багатотарифних приладів обліку була спрощена. Кабінет міністрів України прийняв постанову №591 від 23.08.2016 року , в якому прописані нові правила установки лічильника.

Зміни, які були введені постановою:

— споживачі можуть самостійно купувати електролічильник, а не тільки в компанії, що постачає електрику в будинок;

— первинна параметризація проводиться за рахунок електророзподільної компанії.

У 2017 році, щоб встановити багатотарифний прилад обліку, споживачам необхідно:

1. Купити новий прилад обліку.

2. Провести параметризацію електролічильника.

3. Виконати роботи по вхідному контролю при придбанні лічильника не в обленерго.

4. Замовити у електропостачальника послугу по заміні лічильника.

5. Підписати новий договір про постачання електроенергії в квартиру.

Джерело: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали