Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Поради підприємцям-початківцям: як вибратися з боргової ями

Редакція

20.03.2017 201 0 0

Якщо в бізнесі у підприємця виникають проблеми, а водночас ще й під розвиток компанії був узятий кредит — можуть зіпсуватися відносини з банком.

Щоб не доводити справу до судів, краще використовувати можливості Закону 1414-VIII «Про фінансову реструктуризацію», який набрав чинності восени 2016-го і скоро запрацює.

ОСНОВИ. У грудні заборгованість бізнесу за кредитами склала 786 млрд грн! При цьому в НБУ вважають, що минула чверть цих позик, а згідно з оцінками експертів — проблемними можна назвати половину бізнес-кредитів. Новий закон дозволить банкам, як кредиторам, так і юридичним особам-підприємцям як позичальникам, домовлятися про реструктуризацію легально, адже документ буде діяти три роки.

Для цього створюється Секретаріат і Арбітражний комітет як незалежні органи, контролюючі процедури. А на термін переговорів сторін — від 90 до 180 днів — буде вводитися мораторій на виплату/нарахування відсотків і штрафів за кредитом, а також на реалізацію майна боржника.

Реструктуризувати позики можна буде шляхом списання частини суми боргу; зміни валюти позики; зміни терміну виплати боргу і величини платежів; зниження або скасування нарахування відсотків по боргу; залучення позичальником нового позикового фінансування з передачею раніше закладеного майна у заставу новому кредитору; передачі заставного або іншого майна боржника у власність банку; конвертації боргу в капітал боржника; реорганізації бізнесу (злиття, приєднання, дроблення), зміни керівництва компанії.

У процедурі реструктуризації можуть брати участь не тільки фінкомпанії, але і фізичні особи-кредитори. Права на реструктуризацію не мають компанії, де розпочато процедуру банкрутства, і фірми, де власниками є пов'язані з кредитором особи.

ПРОЦЕСИ. Для старту реструктуризації позичальник подає заяву в Секретаріат.

До нього додається згода кредитора на реструктуризацію: його повинні дати власники не менше 50% боргів позичальника. Якщо заява не відповідає вимогам закону, на наступний робочий день Секретаріат приймає рішення про початок финреструктуризации. Секретаріат розсилає кредиторам повідомлення з датою перших зборів по справі — вони проходять в 7-10 робочі дні після старту реструктуризації.

Далі, в термін до 7 робочих днів перед зборами, позичальник повинен надати кредиторам інформацію про поточної заборгованості, обґрунтування необхідності реструктуризації та прогноз фінпоказників бізнесу на рік.

Після початку реструктуризації вводиться мораторій на 90 днів, ще на стільки ж він може бути продовжений. Якщо після півроку сторони не прийшли до компромісу — процедура припиняється. Можливі спори вирішуються в Арбітражі, без участі суду, що є швидкою процедурою. Але рішення Арбітражу є остаточним і не може бути оскаржене в суді.

Джерело: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали