Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чи знизяться ціни на ліки після впровадження спрощеної реєстрації

Редакція

15.07.2016 119 0 0

Спрощена процедура реєстрації ліків ніяк не відіб'ється на цінах на медикаменти в Україні найближчим часом.

Одного лише вступу в силу закону про спрощення держреєстрації ліків недостатньо для того, щоб знизити цінники в аптеках. Проте, це вже чималий крок в сторону євроінтеграції, і експерти сподіваються, що уряд продовжить рухатися в тому ж напрямку.

Крім цього, спрощена реєстрація - це не спрощена відповідальність. Вимоги до всіх вже зареєстрованих і маркетованим продуктам однакові. А якість, ефективність і безпека гарантовані виробниками і підтверджені європейськими і світовими органами реєстрації і контролюються на постмаркетинговомуу етапі.

Розширення списку таких продуктів, це в першу чергу, поліпшення якості лікування.

Регулювати ціни на лікарські засоби можна тоді, коли за них платить держава. Якщо немає держзакупівель, не формується система реімбурсації, то про яке регулювання можна говорити? Необхідне розуміння, як розвивається фармгалузь і сфера охорони здоров'я в цілому, потрібні держпрограми і розвиток вітчизняного виробника.

З тим, що ціни на ліки не знизяться, згодні і імпортери медпрепаратів. Проте, як каже президент асоціації індійських фармвиробників IPMA доктор Менон У.П.Р., якщо терміни реєстрації препаратів, як заявляється, скоротяться до десяти днів, то це істотно полегшить доступ закордонних якісних ліків на український ринок.

Зараз така реєстрація займає не менше півроку (іноді доходить і до 12-16 міс.). Зменшення цих термінів, звичайно, позитивний сигнал, але говорити про здешевлення лікарських засобів поки рано. Все-таки процедура реєстрації та вартість - не зв'язані між собою речі. Та й поки ще жодна імпортні ліки за спрощеною процедурою в Україні не зайшла.

Джерело: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали