Лічильники на тепло і воду: хто заплатить за їх установку
07.08.2017 167 0 0
Відповідно до вимог, прописаними в законі «Про комерційний облік комунальних послуг», З 2 серпня необхідно встановити лічильники на тепло і воду.
Згідно з цим законом, компанії, які надають послуги центрального тепло- і водопостачання та водовідведення зобов'язані в кожному багатоквартирному будинку встановити лічильники на тепло і воду.
Лічильники тепла необхідно встановити на протязі року. Оператори для нежитлових будівель повинні встановити лічильники води протягом року, для житлових цей термін складає 2 роки.
За установку лічильників заплатить споживач, зазначено в законопроекті. Цей пункт є найголовнішим аргументом противників законопроекту, але варто зауважити, що лічильники завжди встановлювалися за гроші споживачів, просто цей факт намагалися не афішувати.
Виконавці не витрачали на установку лічильників і їх обслуговування ні копійки. Вартість робіт закладалася в тариф на тепло або водопостачання.
Споживачі платили за установку лічильника у своєму будинку, за лічильник в сусідському, за повірку, обслуговування та заміну. При цьому лічильник був власністю виконавця послуг.
Різниця полягає лише в тому, що після набуття законом чинності, споживач буде платити за лічильник і його установку тільки один раз, а за обслуговування - у визначених законом випадках і в разі потреби.
Є кілька варіантів установки будинкового лічильника тепла або води (див. Нижче).
Ініціатори прийнятого закону впевнені, що вимога ставити прилади обліку тепла, знизить споживання на 15-20% протягом одного-трьох років.
Важливо знати, що про встановлення лічильника оператор зовнішніх мереж повинен попередити власників не менше ніж за два місяці. Власник же протягом цього терміну має можливість повідомити про свою згоду або запропонувати зміни за умовами установки.
Також, споживачі послуг мають право самостійно встановити лічильник. Але, відповідно до закону, вартість послуг за встановлення розраховується безпосередньо оператором зовнішніх інженерних мереж і встановлюється для кожного будинку окремо, фіксованої суми немає.
Варто відзначити, що за порушення строків встановлення буде стягуватися штраф з оператора зовнішніх інженерних мереж. Розмір шраф складе від 20 до 108 прожиткових мінімумів.
Нагадаємо, жителі будинків, де будуть встановлені лічильники, платитимуть менше, ніж за встановленими штучно показниками і нормативами.
Після установки лічильника споживач буде отримувати рахунки тільки за реально спожиті ресурси. Облік дозволить контролювати енергоспоживання, стимулювати до економного використання тепла і води, енергоефективності, і так буде впливати на зменшення комунальних платежів.
Джерело: http://sud.ua/
Коментарі до матеріалу