З серпня в Україні вводять правила розробки зонінгу
1 серпня 2018 вступає силу ДБН Б.1.1-22: 2017 «Склад та зміст плану зонування територій, який був затверджений Наказом Мінрегіону №344 від 27.12.2017 року». Як говориться в тексті ДБН, зонінг не визначатиме розміщення конкретних об'єктів та обсягів будівництва, а встановлює види використання території ділянок, умови і обмеження в межах певних зон і підзон. Основним завданням зонінгу є визначення меж зон (підзон) однорідних видів і умов використання на території населеного пункту та встановлення, диференційовано по зонам (підзона), містобудівних регламентів.
Як зазначається в тексті документа, зонінг населеного пункту створюється з метою регулювання планування і забудови територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів, а також встановлення правових гарантій щодо використання нерухомості для власників і осіб, що мають намір придбати права володіння, користування і розпорядження земельними ділянками , а також іншими об'єктами нерухомості.
Крім того, метою введення нових норм, як відзначають автори, є створення сприятливих умов для залучення інвестицій в будівництво.
Нові ДБН 2018 ДБН Б.1.1-22 діє до: 2017 містять положення аналогічні викладеним в ДБН Б.2.2-12: 2018 «Планування і забудова територій», який також повинен вступити в силу в 2018 році.
Нові норми не поширюються на земельні ділянки і розташовані на них об'єкти, які існували до набрання чинності зонінгу. Якщо вони не створюють загрози для життя, здоров'я людей, для навколишнього середовища, об'єктів культурної спадщини та природно-заповідного фонду, говориться в документі.
https://www.zagorodna.com
Коментарі до матеріалу