Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Ринок праці: чи готові роботодавці підвищувати зарплату

Редакція

30.10.2017 95 0 0

На ринку праці спостерігається традиційний осінній сплеск активності здобувачів. Зростання вакансій не настільки помітний, як і бажання роботодавців платити більше

Осінь - традиційно гарячий період на ринку. В порівнянні з червнем поточного року кількість вакансій зросла на 3,2%. Зростання резюме було більш істотне - на 6,6%.

Великий розрив між темпами зростання кількості резюме і вакансій привів до посилення конкуренції на ринку. Що мається на увазі? Якщо в третьому кварталі 2016 року у 1 місце в середньому претендувало 2,5 людини, то в цьому році - 3.

Серед українців зростає попит на віддалену або часткову зайнятість, однак знайти підходящу вакансію непросто. Попит на вакансії з можливістю віддаленої роботи значно перевищує пропозицію. Так, на 7-8 резюме з бажанням працювати в віддаленому режимі роботодавець пропонує тільки одну вакансію. Найбільшу кількість вакансій з можливістю працювати віддалено було розміщено в сфері "IT, Телеком". Однак і тих, хто бажає працювати поза офісом в даній сфері, також чимало. В результаті - рівень конкуренції на подібні вакансії склав близько 4 чоловік на місце.

Найактивнішими були роботодавці Києва, Харківської, Дніпропетровської та Одеської областей. Саме тут помітно зросла кількість вакансій. Найменш активними були роботодавці в Кіровоградській і Луганській областях.

Заробітна плата в третьому кварталі 2017 роки не переглядалася в половині компаній. Згідно з результатами опитування, 52% респондентів зазначили, що в їхніх компаніях не було перегляду. 21% опитаних відзначили, що зарплату підвищили лише цінним для компанії фахівцям. 9% повідомили, що зарплату підвищили всім співробітникам. 6% зарплату проиндексировали з прив'язкою до курсу долара. Ще 6% відзначили, що оплата праці підвищили тільки тим, хто виконав план і показав хороший результат. Ще 6% зарплату переглянули в бік скорочення.

Крім підвищення самої зарплати, поліпшити фінансовий стан співробітників і одночасно ефективність роботи компанії могли б системи бонусів і премій. Разом з тим, за результатами опитування роботодавців, в більшості компаній система бонусів не змінилася. Про це заявили близько 2/3 опитаних.

Хоча роботодавці поки не готові істотно підвищувати оплату праці своїх співробітників, наявну заробітну плату вони виплачують вчасно. Це підтверджують 66% опитаних. Чверть респондентів відзначили, що іноді затримки виплати зарплат все ж відбуваються. І тільки 9% зазначили, що в компанії є великі проблеми зі своєчасною виплатою заробітних плат.

Найменше можливостей для віддаленої роботи пропонують фахівцям з досвідом. 17% вакансій пропонували віддалену роботу фахівцям з досвідом від 3 до 6 років. Для фахівців з більш тривалим досвідом роботи можливість працювати віддалено зустрічається ще рідше. Це пов'язано з тим, що більш тривалий досвід роботи передбачає підвищення по кар'єрних сходах і заняття керівних позицій. А управління колективом легше виконувати, перебуваючи в офісі.

Джерело: https://delo.ua/education/rynok-truda...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали