Розвиток малого і середнього бізнесу сприятиме деолігархізації української економіки
11.04.2016 153 0 0
Старший радник із зовнішніх зв'язків ЄБРР в Східній Європі про програми банку з підтримки малого та середнього бізнесу в Україні.
Який обсяг інвестицій запланований ЄБРР в Україні на цей рік?
Плану як такого немає. Можна говорити лише про інвестиційну потужності ЄБРР в Україні. Це близько 1 млрд євро нового бізнесу в рік. Ми будуємо свої проекти виходячи з попиту приватних інвесторів. Приватний сектор складає 65-70% нашого портфеля. Решта - державні проекти. Як правило, ми робимо основний обсяг бізнесу ближче до кінця року. Але вже зараз видно, що в порівнянні з 2015 роком ситуація погіршилася. Інтересу до України з боку інвесторів немає - ні вітчизняних, ні закордонних.
Який обсяг кредитів ЄБРР може видати малому і середньому бізнесу в 2016 році?
Знову-таки, ми не говоримо про план. Попит на кредити з боку бізнесу є. Особливо висока потреба в довгостроковому кредитуванні, фінансуванні розвитку, модернізації виробничої бази, переходу на нові стандарти в зв'язку з відкриттям нових ринків, зокрема ЄС. Якщо згадати, що в останні шість років кредитування МСБ фактично відсутнє, то можна говорити про накопичений колосальний відкладений попит.
Обсяг фінансування, який ЄБРР надаватиме через комерційні банки-партнери, залежить від апетиту ринку, від того, наскільки активно банки стануть використовувати наші лінії.
Що стосується програми прямого кредитування МСБ, ми плануємо зробити близько 10-15 проектів, кожен з яких може коштувати близько 5 млн євро. Це будуть в основному так звані показові випадки, коли мова йде не тільки про надання фінансування, але також можливості надати бізнесу клієнта якусь додану вартість - переорієнтувати на новий ринок, допомогти перейти на нові стандарти і т. д.
Головна вимога до наших позичальників - робота на експорт, наявність валютної виручки, впровадження європейських стандартів, інновацій. Один з останніх прикладів - ТОВ "Кищенці", якому ЄБРР вирішив надати кредит в розмірі $ 5 млн. Ця компанія веде діяльність в різних сферах - від вирощування зернових і овочевих культур до молочного тваринництва і свинарства. Близько 60% її продукції успішно експортується в Європейський Союз та інші країни.
Ми намагаємося підтримувати перш за все компанії з високим експортним потенціалом. Мова не просто про експорт сировини, а про товари з високою доданою вартістю. Наприклад, не зерна, а хлібобулочних виробів, не молока, а йогуртів. Це те, що зараз найбільше потрібно Україні.
Детальніше читайте за посиланням: http://www.dsnews.ua/
Коментарі до матеріалу