Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Триває обговорення шляхів реформування лісової галузі України

Редакція

22.02.2017 142 0 0

20 лютого 2017 року у Міністерстві аграрної політики та продовольства України відбулися засідання, на яких обговорено загальні засади реформування управління галуззю, зокрема, напрацювання програми FLEG, а також питання вдосконалення ринку деревини.

Під час роботи підгрупи з інституційної реформи експерти програми FLEG презентували можливі шляхи реформування галузі.

Експерти розповіли про міжнародний досвід управління лісами, окреслили варіанти проведення реформ та можливі ризики. Учасники наради висловили свої застереження та наголосили на тому, що необхідно більш комплексно та предметно підійти до питання реформування галузі.

Науковці підкреслили, що неможливо повністю копіювати досвід інших країн, не враховуючи специфіки українського лісового господарства, адже, наприклад, ліси на заході та півдні України виконують різні функції та знаходяться у різних кліматичних зонах, що не притаманно жодній з європейських країн. Отже, концепція розвитку українського лісового господарства повинна бути індивідуальною та враховувати всі регіональні особливості.

Окрім того, присутні зазначили, що першочерговим завданням є вироблення загального бачення розвитку лісового господарства України, і на основі цього - визначення можливої моделі інституційної реформи.

Також члени робочої групи порушили питання створення фонду лісового господарства як дієвого механізму вирішення питання фінансування лісогосподарських підприємств південних та східних областей України.

Під час роботи підгрупи з вдосконалення ринку деревини у відомстві відбулися наради з представниками асоціацій деревообробних підприємств, бізнесу, громадськості, а також товарних бірж, організаторів аукціонів з продажу необробленої деревини, результатом яких є доопрацьований та узгоджений проект постанови Кабінету Міністрів України про затвердження Положення про реалізацію лісоматеріалів необроблених.

У свою чергу, представники Громадської ради при Держлісагентстві підтримали проект Положення.

Учасники наради також обговорили можливість запровадження механізму довгострокових договорів. Зокрема, підприємці та інвестори прагнуть стабільності, практика довгострокових прямих договорів є не новою і була б доцільною для України.

Члени робочих груп домовилися підготувати додаткові матеріали та більш предметно розглянути всі обговорені питання під час наступних засідань.

Джерело: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publ...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали