Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

«ПриватБанк» спростовує можливість арешту коррахунків

Редакція

23.01.2017 134 0 0

Міжнародне право виключає практику арештів кореспондентських рахунків банків.

Практика застосування міжнародного права по відношенню до банків не передбачає такої форми забезпечення позову, як накладення арешту на кореспондентські або будь-які інші рахунки комерційного банку і тим більше його клієнтів.

Загальноприйнятою практикою міжнародних судів зобов'язання про депонування на спеціальному рахунку коштів під майбутнє рішення суду по суті позову.

Суть претензій власників євробондів стосуються відновлення прав власників таких паперів, та не означають автоматичного накладення обмежень на будь-які рахунки або активи «Приватбанку». На жаль, численні фінансові «експерти», які публічно обговорюють банк і процеси в банківській системі, погано розбираються в предметі обговорення.

В балансі націоналізованого «Приватбанку» немає зобов'язань перед утримувачами єврооблігацій, а рішення про проведення процедури націоналізації банку та механізмів його капіталізації приймалося виключно Фондом гарантування вкладів фізичних осіб та Національним банком України.

Як повідомлялося, раніше в адвокатському об'єднанні Suprema Lex, яке представляє інтереси декількох власників єврооблігацій «Приватбанку», повідомили, що кредитори звернулися в суди з вимогою заарештувати його коррахунки в іноземних банках.

Раніше власники єврооблігацій націоналізованого «Приватбанку» заявили про намір оскаржити в Лондонському міжнародному арбітражному суді (London Court of International Arbitration) примусовий обмін цінних паперів на акції додаткової емісії банку.

В рамках націоналізації «Приватбанку» його зобов'язання перед спеціально створеною британською компанією (SPV) – емітентом єврооблігацій – підлягали процедурі bail-in і були обмінені на акції додаткової емісії банку. Потім Фонд гарантування вкладів фізосіб, який ввів тимчасову адміністрацію в банк, продав всі його акції державі за 1 грн.

В кінці грудня 2016 року власники єврооблігацій, які володіють різними випусками цінних паперів на загальну суму понад $120 млн, об'єдналися в спеціальний комітет для спільного захисту своїх прав та інтересів. У комітеті складаються п'ять фондів, у тому числі британські, американські та швейцарські.

Мова йде про три випуски єврооблігацій: на $175 млн за ставкою 10,875% з погашенням 28 лютого 2018 року, на $200 млн за ставкою 10,25% з погашенням 23 січня 2018 року, з яких $40 млн. було погашено в серпні 2016 року, а також на $220 млн за ставкою 11% (облігації субординованого боргу) з погашенням у 2021 році.

Джерело: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали